3

Dnia 26-27 listopada 2016 w Wałbrzychu w hali widowiskowo-sportowej Aqua-Zdrój odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy Karate Kyokushinkai Tezuka Group pod patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja. W Mistrzostwach udział wzięło blisko 500 zawodników z 16 państw: z Francji, Belgii, Niemiec, Gruzji, Rosji, Estonii, Ukrainy, Włoch, Holandii, Sri Lanki, Luksemburga, Szwecji, Indii, Iranu, Japonii, Polski.

Oficjalnego Otwarcia dokonał Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szałameja oraz Shihan Eugeniusz Stanisławek 6 Dan, który serdecznie podziękował Prezesowi OYAMA PFK i OYAMA IKF Hanshi Janowi Dyduchowi 8 Dan za 20 – lat znakomitej współpracy. Hanshi Jan Dyduch zabrał również głos, i m.in. pogratulował Organizatorom udanych Mistrzostw, podziękował za zaproszenie i wręczył Shihan Stanisławkowi opracowania z okazji 25-lecia OYAMA Karate w Polsce.

 

Znakomicie spisała się 15 osobowa Kadra Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu przygotowana przez Sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan i Sensei Kingę Skalniak 1 dan , która pełniła rolę Kierownika Kadry i reprezentowała Polskę jako zawodniczka. W sobotę w Kata medale zdobyli : Złoto w „ Kobudo” – Sempai Kinga Kowal ( Juniorki Młodsze) , Srebro – Karolina Szwagierczak (kat.Juniorki Młodsze) oraz Miłosz Milej (kat.Junior) w Kata, Brąz – Grzegorz Furgaliński (kat.Junior Młodszy) w Kata. Po pięknej prezentacji odpadła w eliminacjach Sensei Kinga Skalniak, która startowała w bardzo licznej kategorii Seniorek (kategoria ta skupiała Seniorki , Mistrzynie i Młodzieżowcy – Kobiety).

2

W niedzielę w Kumite po pięknych walkach medale zdobyli w Lekkim Kontakcie: Złoto- Patrycja Gut (Juniorki Młodsze do 50 kg),
Złoto – Lena Pater (Młodziczki do 45 kg), Srebro- Karolina Pasek (Juniorka Młodsza do 40 kg), Srebro- Grzegorz Furgaliński (Junior Młodszy do 40 kg), Srebro- Emilia Świechowska Młodziczka do 35 kg), IV miejsce – Anna Piechowicz (Juniorki Młodsze do 55 kg). Oskar Janawa odpadł po zaciętym pojedynku z Gruzinem decyzją sędziego maty. Maja Żuk odpadła w eliminacjach decyzją sędziów.
W Semi-Knockdown srebrny medal zdobyła Alicja Milej ( kat. Juniorki Starsze pow. 60 kg.), IV miejsce zdobył Miłosz Milej (kat. Junior do 50 kg.).

1

Olkusz, Powiat Olkuski może być dumny z Jurajskich Karateków ! Mają znakomitych zawodników i wspaniałych rodziców, żal tylko, że Jurajski Klub OYAMA Karate w Olkuszu jest traktowany jak „ piąte koło u wozu” przy przyznawaniu nagród , stypendiów oraz podziale środków na wspieranie sportu czyli działalność statutową stowarzyszenia. W Olkuszu działamy ponad 20 lat , Klub liczy znacznie ponad 100 osób ćwiczących i stale się rozwija. Olkusz jest wymieniany przy każdym starcie Jurajskich zawodników. Ciężko trenujemy trzy razy w tygodniu i więcej, sukcesy są wynikiem ciężkiej pracy.

Gratulujemy wszystkim podjęcia wyzwania Mistrzyniom Europy i medalistom składamy serdeczne gratulacje.
Rodzicom dziękujemy za współpracę, przed nami 10.12.2016 r. VII Olimpiada OYAMA Karate Dzieci i Młodzieży w Zadrożu.

Zapraszamy na treningi do Olkusza, Wolbromia i Zadroża – Trenuj z Najlepszymi !!! Naprawdę warto !!! OSU !!

Jurajski Klub Oyama Karate

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Olkuski Sport
Olkuski Sport
5 lat temu

A może UM powinien mieć miejski klub sportowy, który finansuje i za który odpowiada. Powołuje ludzie, którzy taki klub prowadzą. Współpracuje z różnymi innymi instytucjami (np Powiat) i rozwija ten klub. W skład takiego klubu mogą wchodzić sporty indywidualne (akrobatyka, karate, pływanie, lekka atletyka) oraz drużynowe (piłka ręczna, piłka nożna, siatkówka).Jak nie będzie zmian systemowych, to Olkusz będzie miał sukcesy sportowe tylko w czasach, jak znajdzie się „Szaleniec”, który da pieniądze (lub je znajdzie) i poprowadzi sekcje. Jak „Szaleniec” odejdzie, to sekcje/kluby padają. W naszej historii tak już było (piłka nożna, siatkówka?) i tak jeszcze będzie (piłka ręczna?). Dopiero jak padnie coś porządnego to albo się ktoś opamięta, albo nie. Z tego co wiem, w przyszłym roku zmieni się Zarząd SPR Olkusz (odchodzi Prezes) – na chwilę obecną ten Klub najlepiej promuje nasze Miasto Klubu i chyba ten Klub jest po prostu najlepszy (z całym szacunkiem dla innych Klubów i osób, która bardzo ciężko w swoich Klubach pracują). Czy nasze Władze (Miasto, Powiat) chcę utrzymać poziom tego Klubu? Temat jest trudny, ale trzeba się za niego wziąść a nie chodzić koło niego. Swoją drogą wielkie gratulacje dla karateków i trenerów!!! Akrobaci i pływacy również mają osiągnięcia na skalę Mistrzostw Polski. Wszyscy jesteście świetni!!!

Jan
Jan
5 lat temu

Gratulacje !!! Jest MOC !!! Świetna robota !
JURAJSKI KLUB OYAMA KARATE w OLKUSZU jest WIELKI !!! Znają swoją wartość, zero kompleksów.
Może Wolbrom albo Trzyciąż zadba lepiej o Jurajskich Fajterów ?

Tak trzymać !!! Dalszych sukcesów życzę .

.
.
5 lat temu

Rzeczywiście – osiągnięcia znakomite, sport szlachetny, wysiłek zawodników ogromny. Gratuluję serdecznie i podziwiam. Co do słusznych uwag o niedostrzeganiu przez, nazwijmy to delikatnie, Olkusz – potrzeb klubu przy podziale społecznych środków na rozwój sportu – to zgadzam się, że dysponuje się nimi nie tylko niesprawiedliwe, ale i według niezrozumiałego klucza. Dzieciaki, które nie grają w piłkę nożną nie liczą się, czy co?