oyama gala

Po powrocie z obozu zimowego w Zawoi, w Jurajskim Klubie Oyama Karate przyszedł czas na podsumowanie roku 2012. W Restauracji „Olimpijka” przy hali MOSiR-u zjawiło się kilkunastu młodych karateków wraz ze swoimi rodzicami, aby wspólnie podziękować sobie za kolejne długie miesiące wytężonej pracy. Specjalnie wyróżnionych zostało siedemnastu zawodników, a wśród nich znaleźli się medaliści Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski.

 

Gala Jurajskiego Klubu Oyama jak zwykle miała podniosły wymiar. Co prawda z racji ważnych obowiązków zawodowych zabrakło na niej Posła Jana Orkisza, ale godnie reprezentowała go jego żona Barbara – na co dzień Prezes Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich”. Pani Prezes razem z założycielem olkuskiego Klubu Oyama Karate Kazimierzem Skalniakiem, dokonali symbolicznego odznaczenia wszystkich szczególnie zasłużonych na rzecz klubu, który na koniec 2012r. w krajowych strukturach sklasyfikowano na dziesiątej pozycji w przeszło 60 – zespołowej stawce. Na ten świetny wynik złożyło się łącznie 95 medali – z różnych kategorii i o różnych kolorach. Nieustanny rozwój klubowych struktur zauważono także w Polskiej Federacji Oyama Karate. Sensei Kazimierz Skalniak jako Prezes klubu został wyróżniony przez Zarząd Oyama PFK: „za działalność sportowo – szkoleniową i organizacyjną na rzecz dzieci”.

To właśnie szkolenie młodzieży dla sensei Skalniaka i jego współpracowników jest najistotniejsze. – Młodzi adepci dyscypliny, jak również młodzi mistrzowie, zawsze muszą pamiętać, że każdy sukces wymaga ogromu pracy, włożonego w trening serca, potu, poświęceń i cierpliwości. Jedynie maksymalne zaangażowanie może przynieść sukcesy. Należy też pamiętać, że nigdy nie ma pewności, że ten sukces kiedykolwiek odniesiemy. Nie zawsze talent nam na to pozwala, jednakże ciężką pracą, systematycznością i ambicją jesteśmy w stanie pokonać wiele swoich codziennych słabości – przekonuje sensei Skalniak. – Swoim podopiecznym życzę dalszych sukcesów, przyjemności z trenowania Oyama Karate, a także równowagi w każdej dziedzinie życia – dodaje olkuski szkoleniowiec.

W ramach ostatniej gali, podczas której młodzi karatecy otrzymali pamiątkowe statuetki, Zarząd klubu dokonał rocznego podsumowania. Trzeba wiedzieć, że rok 2012 dla struktur Jurajskiego Klubu Oyama był niezwykły z dwóch powodów. Po pierwsze, dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji, w Olkuszu udało się zorganizować XVIII Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kata, na których pojawiło się wiele osobistości ze świata dyscypliny, jak choćby sam Prezes Polskiej Federacji Karate, Hanshi Jan Dyduch 8 dan. To właśnie założyciel Oyama Karate w naszym kraju, tchnął sportowego ducha w Kazimierza Skalniaka. Teraz to Skalniak swoją miłością do karate stale zaraża kolejnych swoich wychowanków. Podczas marcowych mistrzostw młodzi olkuszanie zdobyli aż trzynaście medali. Można uznać to za niebywały sukces, biorąc pod uwagę, że do rywalizacji przystąpiło prawie 220 zawodników z trzydziestu klubów z całej Polski. Ubiegły rok był też dla klubu rekordowy w liczbach. Padła już suma zdobytych medali w zawodach różnego rodzaju i różnej rangi. Medal zawsze jest jednak medalem i jest synonimem sukcesu. Każdy smakował wyjątkowo. Olkuscy zawodnicy wzięli udział w ponad dwudziestu rodzajach imprez, m.in., w zawodach sportowych, egzaminach, pokazach, obozach przygotowawczych czy seminariach.

Jestem niezmiernie wdzięczny wszystkim tym, bez których nasza działalność nie byłaby tak barwna jak teraz. Dziękuję dyrektorom ośrodków sportowych, naszym sponsorom i rodzicom, którzy każdego dnia troszczą się o Jurajski Klub Oyama. Dziękuję również i karatekom – za zapał i marzenia – zaznacza sensei Skalniak.

Podczas gali pamiątkowe statuetki oraz wyróżnienia otrzymali: Dorota Skalniak, Kinga Skalniak, Mateusz Zoń, Norbert Szwagierczyk, Hubert Kubik, Patryk Papież, Weronika Furman, Kinga Kowal, Alicja Milej, Miłosz Milej, Karolina Szwagierczyk, Grzegorz Furgaliński, Gabriel Wolnicki, Kornel Kozera, Agata Juszczak, Jakub Soborski oraz Lena Pater.

Fot. Zbiory klubu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze