miss2013-tv

miskifinalSiostry Klaudia Mazur i Kinga Mazur zdobyły korony Miss i Wicemiss Ziemi Olkuskiej 2013, o które w tym roku walczyło dziesięć dziewczyn. Na finałowej gali w Domu Kultury w Wolbromiu dziewczęta zaprezentowały się w czterech odsłonach, prezentując licznej widowni i jurorom swoje wdzięki.

Do występu uczestniczki przygotowywały się kilka tygodni ćwicząc układy choreograficzne na wielki finał, podczas którego wręczono nagrody i szarfy wszystkim zdobywczyniom tytułów. Zgromadzona na sali publiczność mogła zobaczyć kandydatki do korony dla tej najpiękniejszej w strojach wieczorowych, autorskich kolekcjach ubrań i stylizacji do jednego z utworów z musicalu „Chicago”. Kolekcje zostały przygotowane przez absolwentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie: Agnieszkę Ulatowską, Magdalenę Dederko, Barbarę Oramus i Natalię Woźniak. Układy choreograficzne przygotowała choreograf Katarzyna Gałązka. W przerwie na scenie zaprezentowali się młodzi i utalentowani artyści z formacji 7th Step, Zespołu Pieśni i Tańca „Wolbromiacy”, zespołu tanecznego „Casjopeya” oraz wokalistki Aleksandra Ozga i Anna Gaweł.

Zgodnie z decyzją siedmioosobowego jury Miss Ziemi Olkuskiej 2013 została Klaudia Mazur, 17-letnia mieszkanką Żarnowca, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Wolbromiu. Publiczność była jednomyślna z jury i przyznała Klaudii tytuł Miss Publiczności. Wicemiss Ziemi Olkuskiej 2013 została jej siostra Kinga, również mieszkanka Żarnowca i uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Wolbromiu.

To nie jedyne tytuły, jakie tego wieczoru zostały przyznane kandydatkom. Swoją miss wybrali Czytelnicy „Przeglądu Olkuskiego” i została nią Ewelina Mirota z Olkusza. „Miss Przeglądu Olkuskiego” otrzymała komplet biżuterii ufundowany przez naszą redakcję. Czytelnicy „Gazety Krakowskiej” wybrali na swoją miss Paulinę Imiołek z Wolbromia. Miss Internautów została Joanna Siemek z Bukowna. Każda z dziewczyn otrzymała cenne upominki ufundowane przez sponsorów tej imprezy.

Zwyciężczynie tegorocznej edycji wyborów Miss Ziemi Olkuskiej przeżyły fantastyczną przygodę podczas przygotowań do wielkiego finału, a po niedzielnym sukcesie chciałyby spróbować swoich sił w roli modelek i fotomodelek. Będą miały do tego okazję, bo krakowska Agencja Modeli i Modelek Rores Models zaproponowała siostrom udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej, która umożliwi im postawienie pierwszych kroków w tej dziedzinie.

– Było ciężko na próbach, zwłaszcza opanowanie układów choreograficznych sprawiało trudności, ale jakoś nam poszło i na pewno nie żałujemy decyzji wzięcia udziału w tych wyborach – mówi Kinga Mazur, Wicemiss Ziemi Olkuskiej 2013. – Jestem bardzo wzruszona tym wyborem. Zdecydowałam się na udział w wyborach w ostatnim momencie i cieszę się, że to zrobiłam – dodaje jej siostra Klaudia Mazur, Miss Ziemi Olkuskiej 2013.
Dumy z córek nie ukrywali rodzice.  – Wierzyłam w nie i całą rodziną dopingowaliśmy dziewczyny – mówi mama Klaudii i Kingi.

Dom Kultury w Wolbromiu organizuje wybory Miss od kilkunastu lat. Zdaniem organizatora cel jest prosty. – Promocja najpiękniejszych kobiet, jakimi są Polki, a przede wszystkim mieszkanek ziemi olkuskiej – uważa Piotr Gamrot, dyrektor DK w Wolbromiu.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem sprawował „Przegląd Olkuski”. {jcomments off}

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:37762}{joomplu:37754}{joomplu:37743}{joomplu:37724}

 

Relacja filmowa:

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Błędny
Błędny
11 lat temu

[quote name=”abc”]Jaka ziemia takie miski.Zgroza.[/quote]

Miski to masz nad zlewem.

abc
abc
11 lat temu

Jaka ziemia takie miski.Zgroza.