odblaskowa szkoła wyniki 2018 1

Konkurs „Odblaskowa Szkoła” organizowany przez Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego został rozstrzygnięty. Do konkursu z powiatu olkuskiego przystąpiło 7 szkół. Najlepszą placówką, okazała się być Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marcina Biema w Olkuszu. W ogólnej klasyfikacji Szkoła zajęła 16 miejsce spośród 340 szkół podstawowych województwa małopolskiego. Tegoroczna akcja odblaskowa już po raz dziewiąty przybrała formę konkursu pn. „Odblaskowa szkoła” skierowanego do wszystkich szkół podstawowych znajdujących się na terenie województwa małopolskiego.

odblaskowa szkoła wyniki 2018 2

W Małopolsce w kamizelki i elementy odblaskowe zostało wyposażonych ponad 50 tys. uczniów. W szkołach odbyło się wiele imprez promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ponadto na stronach internetowych szkół, gmin, oraz na gazetkach szkolnych ukazały się publikacje i zdjęcia na temat akcji. Promocja akcji miała również swój oddźwięk w mediach lokalnych, w mediach ogólnowojewódzkich, w mediach ogólnopolskich. W sumie ukazało się ponad 2 tys. publikacji promujących korzystanie z elementów odblaskowych. Uczniowie prawie we wszystkich szkołach, które przystąpiły do konkursu wykazali się w licznych konkursach wiedzy i plastycznych o tematyce bezpieczeństwa na drodze.

odblaskowa szkoła wyniki 2018 3

Celem akcji było zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażania uczniów w elementy odblaskowe. Ponadto założeniem akcji było zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność wypełnienia ustawowego obowiązku korzystania przez pieszych z elementów odblaskowych oraz promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

KPP Olkusz

odblaskowa szkoła wyniki 2018 4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze