Więcej patroli na drodze i więcej kontroli zapowiadają funkcjonariusze olkuskiej „drogówki” podczas rozpoczynającej się już w najbliższy piątek akcji „Znicz”. Działania potrwają do 2 listopada. Przede wszystkim mundurowi mają pomagać kierowcom i pieszym w bezpiecznym dotarciu na cmentarze. Patrole będzie można spotkać najczęściej na trasie krajowej oraz drogach wojewódzkich w kierunku Wolbromia, Klucz i Trzebini. Policjanci pojawia się także w rejonach cmentarzy w Olkuszu, Bolesławiu, Bukownie i Wolbromiu.

– Funkcjonariusze będą zwracać uwagę na przestrzeganie przepisów przez kierujących i pieszych, a także tam, gdzie to konieczne, ręcznie regulować ruch. Wokół nekropolii pojawią się również dodatkowe patrole, aby skutecznie zapobiegać kradzieżom. W niedzielę nad drogami Małopolski pojawi się śmigłowiec Kania – informuje młodszy aspirant Łukasz Czyż, rzecznik prasowy KPP Olkusz.
W Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny ruch w mieście będzie z pewnością poważnie utrudniony. Dlatego policjanci apelują, by w miarę możliwości olkuszanie korzystali z publicznych środków transportu. W niedzielę autobusy linii 450 i minibusy będą kursować do samej nekropolii.
Podczas kontroli drogowych mundurowi będą zwracać baczną uwagę na zapinanie pasów bezpieczeństwa, jak przewożone są bagaże, na oświetlenie auta, prawidłowe parkowanie oraz trzeźwość kierowców.
– Prosimy także, by bezwzględnie stosować się do poleceń funkcjonariuszy, jechać rozważnie i zwracać uwagę na pieszych. Nie nadużywajmy telefonu alarmowego 112 i 997, by w przypadku wypadku czy kolizji drogowej linia była wolna – dodaje rzecznik.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o