Ledwie co winszowaliśmy Jackowi Majcherkiewiczowi krajowych i zagranicznych dowodów jego talentów, a znów mamy kolejne powody do złożenia mu gratulacji. Aktywny członek Klubu Literackiego i Galerii OK.NO, działających w ramach Miejskiego Ośrodka Kultury, zdobył kolejną I nagrodę w ogólnopolskim konkursie literackim, a jego rysunki zyskały uznanie w Warszawie oraz w Argentynie.

 

Jury XIII Mazowieckiego Konkursu Małej Formy Literackiej, organizowanego w partnerstwie ze Związkiem Literatów Polskich, przyznało Jackowi Majcherkiewiczowi I nagrodę za opowiadanie pt. „Pierwsza gwiazda”. A że Jamagor ma w zwyczaju zbierać dowody swych talentów seriami, to jego rysunek satyryczny zaprezentowany został, jako jeden z najlepszych, w Muzeum Satyry im. Eryka Lipińskiego na międzynarodowej wystawie. To efekt udziału naszego artysty w konkursie pt. „Warszawa i Warszawka, czyli dobrze i lepiej o naszej stolicy”. Na konkurs ten wpłynęło 398 prac 170 autorów z 38 krajów świata.

Ale to jeszcze nie wszystko, gdyż jury International Contest of Social Illustrations wybrało inny rysunek satyryczny Jacka Majcherkiewicza do międzynarodowej wystawy International Itinerant Exhibition of Social Illustrations EIIS! Prace Jamagora gościły już m. in. w Chinach, ale za oceanem jeszcze nie, oczywiście do teraz. Teraz mają okazję poznać naszego artystę w Argentynie. Tam o uznanie jury rywalizowało 300 prac 115 autorów z 38 krajów i z 5 kontynentów.

Przypomnijmy, że Jacek Majcherkiewicz, tworzący też pod pseudonimem Jamagor, zajmuje się malarstwem sztalugowym i rysunkiem, szczególne miejsce w jego dorobku zajmuje rysunek satyryczny. Ma na swoim koncie 9 wystaw indywidualnych i 75 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Realizuje się również, jako poeta, prozaik, a także autor scenariuszy filmowych. Należy do grupy artystów – założycieli Galerii OK.NO w Olkuszu, jest członkiem Klubu Literackiego w olkuskim Miejskim Ośrodku Kultury oraz Partii Dobrego Humoru w Warszawie. Współpracuje z lokalnymi redakcjami. Nie stroni od nowoczesnych mediów, jest współzałożycielem portalu www.gorenice.pl, posiada też własną stronę internetową www.jamagor.gorenice.pl.

majcherkiewicz jacek2

jamagor rysunek wyrozniony w warszawie 2013

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
nn
nn
10 lat temu

olkuskie ciżemki ?

Chińczyk z Warszawy
Chińczyk z Warszawy
10 lat temu

[quote name=”Lolo”]Takie sobie.[/quote]
Racja. Zbyt dosłowne 🙂

...
...
10 lat temu

Ci w Warszawie- Słoiki sie nie znajo. W Buenos Aires- oni to sie znajo ale jak sie harata w gałę, to niech sie tym zajmo. A Skośne Żółte? Przecie oni sie na pewno nie znajo. 😀
Lolo to Lolo, jak Lolo powie to nima chuja we wsi, to jakby tatuś zrobił dzióbek.

buty made in olkusz
buty made in olkusz
10 lat temu

a gdzie podpis pod rys 1 że takie buty szyją urzędnicy mieszkancom Olkusza ?

Do Lolo
Do Lolo
10 lat temu

Znawcom w Warszawie się podoba, w Pekinie się podoba, w Buenos Aires się podoba, a dla Lolo jest takie sobie. No dobrze, w końcu każdy ma prawo mieć własne zdanie…

PXT
PXT
10 lat temu

Z pomysłami czy to dla utworów literackich, muzycznych czy na obrazy, projekty czy to architektoniczne czy wnętrz itp to jest tak, że jak już są przez kogoś wymyślone to przeciętnemu odbiorcy -widzowi-słuchaczowi- czytelnikowi wydają się takie oczywiste, takie łatwe, a co tam, ja bym też tak zrobił ale mi się nie chce. Lolo czym Ty się możesz pochwalić?

Eryk L.
Eryk L.
10 lat temu

Wyrażny brak „szpilki,”do poprawki.

Lolo
Lolo
10 lat temu

Takie sobie.