Jeżeli masz od 18 do 26 lat, mieszkasz w woj. lubelskim, podkarpackim lub małopolskim, chcesz realizować własne działania, nauczyć się pozyskiwać wsparcie, nawiązać nowe kontakty i przyjaźnie, stać się częścią czegoś ważnego i przede wszystkim odnieść sukces, aplikuj! Stowarzyszenie „Młody Mołodycz” i Fundacja „TOP” utworzyli Klub Młodych Liderów z myślą o tych, którzy chcą coś zmienić w swoim otoczeniu, tylko nie bardzo wiedzą, jak się za to zabrać!

Jesteś aktywny, chcesz działać dla dobra ludzi i miejsca, w którym mieszkasz. To już połowa! Projekt skierowany jest do młodych osób, dla których wolontariat jest czymś więcej niż tylko sposobem na zabicie nudy, z którą po prostu nie można już wytrzymać, a własny rozwój stawiają na pierwszym miejscu.

Do projektu poszukiwanych jest 28 aktywnych uczestników (mieszkańców woj. podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego), którzy po tygodniowych warsztatach w Nowym Sączu (w terminie od 28 VII do 3 VIII 2013 r.), staną na czele 14. Klubów Młodych Liderów. Zadaniem Klubów będzie realizacja własnych działań, na które przeznaczono dofinansowanie w wysokości 3 000 zł. Działania mogą być dowolne, muszą jednak odpowiadać na potrzeby ludzi i miejsc, w których mieszkacie!

Projekt kończy wizyta studyjna – uczestnicy odwiedzą wszystkie grupy KML, zakończona targami w Jarosławiu. Targi KML będą okazją do podzielenia się doświadczeniami, zainspirowania pomysłami i zachęcenia innych do pracy na rzecz społeczeństwa obywatelskiego.

Żeby zgłosić się do udziału w projekcie wystarczy wejść na stronę www.liderzy.org i wypełnić elektroniczną ankietę rekrutacyjną, znajdującą się w zakładce Zgłoś się! Do ankiety należy dołączyć skany dokumentów potwierdzających dotychczasową działalność społeczną, np. listów referencyjnych, zaświadczeń o wolontariacie. Zgłoszenia przyjmowane są  do 7 lipca 2013 roku. O zakwalifikowaniu do projektu będzie decydować motywacja i chęć realizacji własnych działań dla dobra innych. Ostateczna lista uczestników zostanie opublikowana na stronie internetowej do 14 lipca 2013 roku. O zakwalifikowaniu do udziału w projekcie uczestnicy zostaną poinformowani także e-mailowo.

Projekt został dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich dlatego udział w nim jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów, w tym kosztów dojazdu.

Projekt Klub Młodych Liderów jest realizowany przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju „Młody Mołodycz” i Fundację „TOP”. Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Tekst nadesłany przez LGD „Nad Białą Przemszą”

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze