Na Otwartych Mistrzostwach Brzeszcz Oyama Karate w kata nie zabrakło przedstawicieli olkuskiego Jurajskiego Klubu Oyama Karate.  W zawodach startowało 130 zawodników z klubów z Brzeszcz, Oświęcimia, Andrychowa, Wadowic, Katowic i Olkusza.
Nasze miasto reprezentowało 14 karateków. – Wszyscy stanęli na wysokości zadania, świetnie poradzili sobie ze stresem,  a nawet wykorzystali go do bojowego zaprezentowania swoich form kata. Cieszy to i jest obiecujące na przyszłość.

Muszą jeszcze z większym skupieniem ćwiczyć, słuchać, poprawiać  drobne, lecz bardzo istotne niedociągnięcia techniczne. Nabiorą wiary i pewności siebie. Sędziowie nie będą mieli dylematu kogo wskazać jako zwycięzcę – mówi trener olkuskich zawodników Kazimierz Skalniak (3 dan).
Najlepszy okazał się Mateusz Zoń -3-J. Mateusz odebrał również puchar dla  najbardziej skoncentrowanego uczestnika mistrzostw. To już kolejny sukces tego zawodnika, który ma na swoim koncie mistrzostwo Polski oraz wiele medali z mistrzostw tej rangi.
W kategorii młodzików srebro wywalczył Dawid Półtorak 6-J, podobnie jak Sonia Skowronek (10-kyu) w kategorii kadetów. W tej samej kategorii brąz zdobył Norbert Szwagierczak 9-S. Trzecie miejsce na podium w kategorii pierwszak przypadło również sześcioletniej Karolinie Szwagierczak 9-S.
Niewiele do zdobycia medalu zabrakło Agacie Juszczak 9-S oraz Hubertowi Kubikowi 9-S. Pozostali reprezentanci olkuskiego klubu to: Jakub Zawisz, Maja Skowronek, Konrad Wrona, Kacper Stanek, Kacper Haras, Mikołaj Goc i Eryk Dąbek.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze