W dniu 16.11.2019 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Turku, odbył się II Puchar Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kata. W Pucharze udział wzięło blisko 180 zawodniczek i zawodników z 24 klubów karate. Bardzo dobrze spisały się zawodniczki i zawodnicy z Jurajskiego Klubu OYAMA Karate z Olkusza i Wolbromia przygotowani przez Sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan i Sensei Kingę Skalniak 1 dan.

Zdjęcia zawodnikom wykonywała Pani Marta Skalniak i Jakub Liszkowski. Organizatorem Pucharu był Turkowski Klub Karate na czele z Shihan Włodzimierzem Rygiertem 5 dan. Otwarcia Pucharu dokonali Jerzy Kurzawa, zastępca Burmistrza Turku oraz Jan Dyduch, Prezes Zarządu OYAMA PFK. Sędzią głównym był Shihan Paweł Pajdak 6 dan (Sosnowiec). Obowiązki arbitrów maty pełnili: Shihan Witold Choiński 6 dan (Białystok), Sensei Danuta Fyda- Granek 4 dan (Tychy) i Sensei Kazimierz Skalniak 4 dan (Olkusz).

2

Turniej został sprawnie przeprowadzony na trzech polach prezentacji. Rywalizacja przebiegała na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym.
 wszystkim zawodnikom gratulujemy podjętego wyzwania i zdobytych pucharów. Słowa uznania przekazujemy trenerom. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc i owocna współpracę,
osu!

WYNIKI
Konkurencja KATA ZESPOŁOWE
4 miejsce – Kinga Skalniak, Weronika Furman, Jakub Jurczyk, Wolbrom
Konkurencja KATA

Dzieci K 3. Zuzanna Grzelak, Olkusz

Młodziczki
3. Aleksandra Miska, Olkusz

Juniorki Starsze
1. Kinga Kowal, Olkusz

Młodzieżowcy M
2. Jakub Jurczyk, Wolbrom

Juniorzy Starsi 
1. Grzegorz Furgaliński, Olkusz

3

Konkurencja KOBUDO

Juniorki Starsze
1. Kinga Kowal, Olkusz

Juniorzy Starsi
1. Grzegorz Furgaliński, Olkusz
4 miejsce: Kinga Skalniak – Kobudo, Wolbrom,Jakub Jurczyk – Kobudo, Wolbrom
5 miejsce: Weronika Furman – Kata, Olkusz
7 miejsce: Jakub Papaj, Wolbrom
8 miejsce: Filip Papaj

Po ładnych prezentacjach z rywalizacji odpadli: Amelia Grzanka -Olkusz, Antoni Siwiecki- Wolbrom, Natalia Chmiest-Olkusz.

OYAMA Karate

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze