200 zawodników z ponad 20 krajów uczestniczyło w Pucharze Polski Ju-Jitsu – Karate Federacji IBF, który odbył się w Łodygowicach koło Żywca. Do zawodów stanęło też czterech olkuskich zawodników z PSSW 'Ronin’ . Wywalczyli oni pięć medali.
W kategorii seniorów 85 kg ju–jitsu fighting złoto wywalczył Arkadiusz Źrałka. Srebro wśród seniorów 70 kg przypadło Mateuszowi Talakowi, a w kat. 80 kg Krzysztofowi Wesołowskiemu. W tych samych walkach w kat. 75 kg trzecie miejsce zdobył Krzysztof Gałka.

Zawodnik ten startował także w karate fighting – semi contact juniorów, gdzie w swojej kategorii wagowej uzyskał drugą lokatę.
Do udziału w pucharowych zmaganiach olkuskich zawodników przygotował instruktor olkuskiej sekcji ju–jitsu Krzysztof Wesołowski (3 dan), podobnie jak dzieci i młodzież startujące w turnieju judo w Sosnowcu Niwce – Modrzejowie. Na matach zmagało się ponad 250 zawodników z ponad 20 klubów z Polski i czeskiego Cieszyna. Wśród startujących było dziewięciu zawodników z olkuskiego „Ronina”. Pierwsze miejsca wywalczyli: Dominika Stach, Oliwia Stach i Sebastian Maczuga. Na drugich lokatach uplasowali się: Wiktoria Kłapcińska, Marcel Gorgoń, Wiktoria Gurgul oraz Bartosz Marszałek. Anna Wesołowska i Oliwia Marszałek znalazły się na trzecich miejscach.