skalka zloty

25 kwietnia kolejny rocznik absolwentów opuścił mury Zespołu Szkół w Bukownie. Były podziękowania, życzenia, łzy wzruszenia, nagrody, wyróżnienia,… Po  4-letniej nauce w ZS w Bukownie dotychczasowi uczniowie technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz technik organizacji usług gastronomicznych skończyli kolejny etap edukacji. Pożegnanie absolwentów Skałki było wyjątkowym wydarzeniem. Momentem kulminacyjnym uroczystości było, oczywiście, wręczenie świadectw ukończenia szkoły, szczególnie tych z wyróżnieniem, jednak nie mniej emocjonalne były też chwile przekazania szkolnego sztandaru nowemu pocztowi czy rozdanie nagród absolwentom wyróżniającym się w nauce i w pracy na rzecz szkoły i środowiska. Wyjątkowym elementem było wręczenie „Złotego indeksu”, przekazanego decyzją Senatu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej najlepszemu absolwentowi. Tytuł „Absolwenta roku” zdobyła Joanna Pandel – dwukrotna stypendystka Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wszyscy absolwenci otrzymali „Nominacje obywatelskie”.
Spotkanie jak zwykle opatrzono, przygotowanym przez uczniów klas młodszych, programem artystycznym, wyposażonym w elementy symboliki pożegnań. Absolwenci zrewanżowali się swoim kabaretem i prezentacją multimedialną „4 lata” oraz polonezem, który „rozpoczynał krok w dorosłość” już podczas Balu studniówkowego…

Ostatnia „godzina wychowawcza” – spotkanie z wychowawcami, koleżankami i kolegami z klasy – stała się zapowiedzią spotkań „po latach”. Przed absolwentami poważne egzaminy: egzamin maturalny, egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe i egzamin z dojrzałego życia.

Tekst: ZS w Bukownie

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze