Podobnie jak w minionym roku szkolnym, tak i w obecnym uczniowie IV LO w Olkuszu mogą pochwalić się sukcesami olimpijskimi. Ich osiągnięcia są dowodem wysokiego poziomu edukacyjnego szkoły. Z ogromną satysfakcją informujemy, że uczennica klasy 3f – Anna Pieczyrak-Pisulińska, została finalistką etapu centralnego LV Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (opiekun naukowy Karol Szotek). Jest to jednoznaczne z uzyskaniem 100% punktów z matury z wiedzy o społeczeństwie.
Z kolei w finale XL Olimpiady Historycznej, tytuł finalisty uzyskał Konrad Kulig – uczeń klasy 2a (opiekun naukowy Janusz Popiołek), zapewniając sobie tym samym 100% punktów na egzaminie maturalnym z historii. Konrad zakwalifikował się również do Finału Centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1914-1950. Od strzelców i legionistów do żołnierzy „wyklętych” (opiekun naukowy Michał Masłowski). Konrad jest już zeszłorocznym laureatem tej olimpiady. Jej finał odbędzie się w czerwcu w Warszawie.

Ogromnym sukcesem może poszczycić się również uczennica klasy 2a – Aleksandra Dziubdziela, która została finalistką etapu centralnego XLIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (opiekun naukowy Barbara Krawczyk). Tytuł finalisty zapewnia Oli uzyskanie maksymalnego wyniku z egzaminu maturalnego z języka polskiego (100%).

Warto również zaznaczyć, że uczniowie klasy 2a – Mateusz Radomski oraz Konrad Kulig zakwalifikowani zostali do XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. 31 maja i 1 czerwca spotkają się wraz z innymi uczestnikami w Warszawie na uroczystej sesji młodych posłanek i posłów RP. Na platformie Sejmu Dzieci i Młodzieży zarejestrowało się aż 654 zespołów z czego łącznie zakwalifikowało się 230 spośród nich, czyli 460 osób. To już kolejni posłowie na Sejm Dzieci i Młodzieży z IV LO. W 2013 Ziemię Olkuską reprezentowały Olga Skrzyniarz oraz Aleksandra Dziubdziela, a w 2012 Anna Malinowska oraz Wioleta Spolankiewicz. Każdego roku opiekunem młodych posłów jest Karol Szotek.

Zarówno uczniom, jak i nauczycielom należy pogratulować sukcesu oraz naukowej pasji.

Tekst: IV LO w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze