przemysłowa1

Wiele gminnych i powiatowych dróg już dawno powinno doczekać się porządnych remontów. Użytkownicy traktów często nie czekają, aż władze miasta czy powiatu zainteresują się stanem ulic, ale sami zabiegają o niezbędne modernizacje. Zdarza się, że starania trwają kilka lat. Wiele takich interwencji trafia do naszej redakcji. Ostatnio jeden z mieszkańców zainteresował nas stanem ul. Przemysłowej w Olkuszu.

– To miejsce zupełnie zapomniane przez władze miasta. Są tu zlokalizowane firmy, których właściciele płacą podatki. Chyba mamy prawo czegoś oczekiwać w zamian? Nie dość, że ulica nie jest regularnie sprzątana, to jeszcze stan jej nawierzchni pozostawia wiele do życzenia – zadzwonił do nas jeden z olkuskich przedsiębiorców.

Ul. Przemysłowa jest gminnym traktem. Olkuskie władze informują, że droga jest „objęta nadzorem i remontami cząstkowymi w ramach zadań związanych z bieżącym utrzymaniem i remontami dróg gminnych”. Chodzi m. in. o cząstkowe uzupełnianie ubytków i zapadlisk w drodze. Użytkownicy tej ulicy oczekują jednak gruntownej modernizacji, a nie tylko doraźnych prac. – Sprawa generalnego remontu ul. Przemysłowej była rozpatrywana w czerwcu 2013 roku, po wystąpieniu przedstawicieli firm zlokalizowanych przy tej ulicy. Wówczas nie doszło do wypracowania wspólnego stanowiska w sprawie partycypacji w kosztach remontu przedmiotowej drogi – wyjaśnia rzecznik magistratu Michał Latos.

Kiedy zatem można spodziewać się kompleksowej modernizacji traktu? Nieprędko. W urzędzie dowiedzieliśmy się, że wniosek o remont tej ulicy zostanie skierowany jako propozycja do projektu budżetu Gminy Olkusz. Na kolejne lata.

przemysłowa2

przemysłowa3

 

6
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
6 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
kiedy zacznieotomoedekKOZAzyta Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wanker
wanker

Przedsiębiorcom mającym swoje siedziby przy tej ulicy proponuję – cząstkowe płacenie podatków w ramach zadań związanych z ,, bieżącym podatkiem ,, gminnym–

zyta
zyta

zupełnie zapomniana – myślę, że nie tylko w Olkuszu, ale takie ulice mamy w Bukownie, Wolbromiu, Kluczach, Boesławiu…

KOZA
KOZA

TA ULICA TO KONIEC ŚWIATA- ZAWIESZENIE LEDWO CO „PRZEZYWA”.WSTYD!!

edek
edek

Jak ktoś tam musi jeździć codziennie to współczuję … ;/

otomo
otomo

takie ma podejście gmina do przedsiębiorców którzy tworzą miejsca pracy i generują wpływy do budżetu.

kiedy zacznie
kiedy zacznie

[quote name=”otomo”]takie ma podejście gmina do przedsiębiorców którzy tworzą miejsca pracy i generują wpływy do budżetu.[/quote]

Panie burmistrzu Piaśnik obiecywał pan szczególna troskę o tworzenie nowych miejsc pracy w Olkuszu. Kiedy wywiąże się pan ze swoich wyborczych obietnic?