slowik krosno

Dla piłkarzy Słowika z rocznika 2008 nie ma rzeczy niemożliwych. Niedawny Ogólnopolski Turniej Charytatywny „Słowik Pomaga” pokazał, że w 8-latkach trenujących na co dzień pod okiem Macieja Mroza drzemie spory potencjał. Młodzi piłkarze rozegrali kilka istotnych dla siebie sparingów, a teraz wygrali mocno obsadzony turniej w podkarpackim Krośnie.

To było naprawdę coś. „Festiwal Piłkarski Beniaminka Krosno” przyciągnął pod balon ze sztuczną nawierzchnią osiem zespołów: z Kielc, Krakowa, Nowego Sącza i Sanoka. I choć organizatorzy nie prowadzili oficjalnej klasyfikacji, to jednak na Podkarpaciu najlepiej wypadł Słowik! Olkuszanie na murawie spędzili 140 minut. Rozegrali siedem spotkań, po 20 minut każde. W pierwszym z nich rywalem OKS-u był zespół Korony I Kielce. Inauguracyjny sprawdzian z renomowanym przeciwnikiem wypadł świetnie – Słowik wygrał 4:1. Tym wynikiem gracze OKS-u jeszcze mocniej się „nakręcili”. 8:1 wygrali z Koroną II, natomiast 7:0 pokonali Sandecję Nowy Sącz. Ale to nie wszystko. Później przyszły dwa dużo bardziej wyrównane spotkania, również zakończone zwycięstwami graczy trenera Mroza. Po 2:1 olkuszanie ograli gospodarza turnieju – Beniaminka Krosno oraz Akademię Piłkarską Sanok. Do ostrzejszego strzelania Słowik wrócił na finiszu rywalizacji. Najpierw w starciu z triumfatorem 0:8 poległ Sokołek Nisko, a na zakończenie zmagań 2:4 przegrała Akademia 21 Kraków.

Łącznie Słowik wygrał siedem spotkań, strzelając w nich aż 35 bramek. Najskuteczniejszym zawodnikiem z dziewięcioma trafieniami został Szymon Zgoda, osiem razy bramkarzy rywali pokonał Oskar Zdrodowski. Właściwie wszyscy zawodnicy wpisali się na listę strzelców. Nie udało się jedynie Arkowi Sochackiemu, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Szansa na kolejne ważne bramki już niebawem. Ostatni „Festiwal Piłkarski U-8” w Krośnie, był dopiero pierwszym punktem cyklu „Słowik 2008 On Tour”. Następna jego odsłona w sobotę 30 kwietnia, kiedy to „Słowicy” obiorą kierunek na Zduńską Wolę (województwo łódzkie). Finałem wiosennego maratonu będzie dla nich czerwcowa wyprawa do czeskiego Brna, gdzie 8-latkowie zagrają z rówieśnikami z innych krajów.

– Wyniki oczywiście cieszą, ale same w sobie nie są naszym celem. Cieszy postawa każdego z chłopców i to, że niemal każdemu udało się zdobyć bramkę. Wiemy w jaki sposób chcemy grać i staramy się z każdym miesiącem osiągać swoje cele – mówi Maciej Mróz. – Dziękujemy Beniaminkowi Krosno za zaproszenie – dodaje szkoleniowiec rocznika 2008.

Zwycięski skład Słowika z Krosna:
Bartosz Sroka – Olaf Zielonka, Oskar Zdrodowski, Dawid Kruczek, Szymon Zgoda, Arkadiusz Sochacki, Maciej Gawęda, Bartosz Kowalczyk, Maksymilian Papież.

Komplet wyników:
OKS Słowik Olkusz – Korona I Kielce 4:1
OKS Słowik Olkusz – Korona II Kielce 8:1
OKS Słowik Olkusz – Sandecja Nowy Sącz 7:0
OKS Słowik Olkusz – Beniaminek Krosno 2:1
OKS Słowik Olkusz – Akademia Piłkarska Sanok 2:1
OKS Słowik Olkusz – Sokołek Nisko 8:0
OKS Słowik Olkusz – Akademia 21 Kraków 4:2

Fot. krosnocity.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze