nauczyciele1

Nagrody, gratulacje oraz podziękowania za wytężoną i pełną poświęcenia pracę – tak wyglądały obchody Dnia Edukacji Narodowej w Olkuszu. Swoje święto obchodzili nauczyciele wszystkich typów szkół. W Zespole Szkół nr 1 uhonorowano pedagogów szkół średnich, w SP nr 1 nagrody i zawodowe awanse odbierali pracownicy gimnazjów, podstawówek i przedszkoli.

W olkuskim „Mechaniku” życzenia nauczycielom złożyła starosta Barbara Rzońca, która podkreślała jak istotne jest szkolenie zawodowe, dające spore szanse na zdobycie satysfakcjonującej pracy.
Warto dodać, że ZS nr 1 jest jedyną szkołą w powiecie olkuskim, która może się pochwalić stypendystami sponsorowanymi przez prywatnych przedsiębiorców, oferujących również uczniom zatrudnienie w swoich firmach.W tym roku najzdolniejszym pomoc w dalszej edukacji ufundowały firmy Plast-Met i P.W.G. Krakservis sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie.

Głównym punktem uroczystości było ślubowanie uczniów, multimedialna prezentacja „Nauczyciele marzeń” i program artystyczny. 
Podczas uroczystości miejsko-gminnych nagrodami, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz uhonorowano nauczycieli wszystkich typów szkół i przedszkoli, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem w pracy z dziećmi. Burmistrz Dariusz Rzepka i dyrektor Samorządowego Zespołu Oświaty Andrzej Feliksik wręczyli również awanse zawodowe.

{joomplu:50557}{joomplu:50539}{joomplu:50528}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jolka
Jolka
9 lat temu

eee tam…nie narzekaj:) np. górnik to dopiero ma ciężką i niebezpieczną pracę…i pracuje 8 godzin także na 3 zmiany w nocy a nie 4 godziny :)[/quote]
Po pierwsze nie narzekam, po drugie lubię robić to co robię, A po trzecie to nie mogłabym być górnikiem i nim nie jestem, ale znam takich którzy pracują i pracowali pod ziemią. Mam dla ich pracy szczery szacunek. A po piąte to zamiast rzeczowej dyskusji – jak zwykle w olkuskim demagogia. Wniosek – szanuj drugiego jak siebie samego. Czy wiesz dlaczego runęła wieża Babel?

mama
mama
9 lat temu

Skromnie zapytam, czy Pan Burmistrz wraz z Dyrektorem SZE zamierza w końcu zrobić coś z przerostem zatrudnienia w tej grupie społecznej naszej gminy? Nauczyciele zjadają 60% budżetu gminy Olkusz przede wszystkim dzięki temu, że utrzymuje się na całych etatach nauczycieli w wieku emerytalnym. A może oboje maja opór przed zrobieniem porządku w grupie, z której sami się wywodzą Pan Burmistrz – katecheta, Pan Dyrektor – nauczyciel wychowania fizycznego.

xawer
xawer
9 lat temu

A Felix na zdjęciu znowu wypiął na wszystkich swoje 4 litery.

Kris
Kris
9 lat temu

Pozdrawiam najlepiej zarabiającą grupę zawodową w Polsce (stosunek zarobków do godzin spędzonych w pracy). To między innymi dzięki wam młodzi ludzie uciekają z kraju!!! Nie mogą patrzeć na rażącą niesprawiedliwość!!!

bezstronny
bezstronny
9 lat temu
Odpowiedz do  Kris

Chcąc coś na ten temat się wypowiadać to trzeba mieć jako takie pojęcie.Nie chciałbyś spędzić tych godzin w szkole za żadne pieniądze.

nauczyciel
nauczyciel
9 lat temu

Nauczyciel to najlepszy zawód na świecie:)
Wakacje wolne , ferie wolne, soboty-niedziele i święta wolne…6 godzin lekcyjnych czyli 4.5 godzin zegarowych pracy dziennie a nie 8 godzin jak w prywatnych firmach…do tego wysokie wynagrodzenie ok.2.5 – 3 tys.zł netto,przywileje emerytalne,możliwość dorabiania korepetycjami…raj na ziemii 🙂

Alojzy
Alojzy
9 lat temu
Odpowiedz do  nauczyciel

Dobry troll nie jest zły. Mam nadzieję, że troll. :sigh:

bezstronny
bezstronny
9 lat temu
Odpowiedz do  nauczyciel

i brak wyobrażenia oraz wiedzy przez takich jak Pan……

nauczyciel
nauczyciel
9 lat temu
Odpowiedz do  bezstronny

[quote name=”bezstronny”]i brak wyobrażenia oraz wiedzy przez takich jak Pan……[/quote]

a jakie jest wobrażenie? 🙂 podałem fakty a ty żadnych argumentów:)

Jolka
Jolka
9 lat temu
Odpowiedz do  nauczyciel

To zostań nauczycielem i spróbuj tego miodu! Tylko uważaj żeby ci się nie odbiło, szczególnie jak wyjdziesz po tych 4-5 godzinach z pracy. O ile ci się uda!

nauczyciel
nauczyciel
9 lat temu
Odpowiedz do  Jolka

[quote name=”Jolka”]To zostań nauczycielem i spróbuj tego miodu! Tylko uważaj żeby ci się nie odbiło, szczególnie jak wyjdziesz po tych 4-5 godzinach z pracy. O ile ci się uda![/quote]

eee tam…nie narzekaj:) np. górnik to dopiero ma ciężką i niebezpieczną pracę…i pracuje 8 godzin także na 3 zmiany w nocy a nie 4 godziny 🙂

siłaczka
siłaczka
9 lat temu

” z pasją” ale za pieniądze.

Zenon
Zenon
9 lat temu
Odpowiedz do  siłaczka

[quote name=”siłaczka”]” z pasją” ale za pieniądze.[/quote]
Za pieniądze to nawet się ksiądz modli. A poza tym praca jak każda inna, więc należy się wynagrodzenie (Kodeks Pracy). A co do tego „z pasją” to można „Pracować” i pracować!!!
I zgadzam się z PXT – zwykle mają więcej czasu dla tych „cudzych” dzieci niż dla własnych.

PXT
PXT
9 lat temu

Mnie się jednak wydaje że Ci ludzie którzy uczą dzieci z pasją uznają zasadę, że „wszystkie dzieci są nasze” Ci co „cudze dzieci” uczą robią to tylko dla kasy.