Zostań policjantem

policjaPrzyjdź – sprawdź – zdecyduj.
Prestiż wykonywania zawodu zaufania społecznego, przejrzysta ścieżka kariery, możliwość ciągłego rozwoju osobistego, stabilne zatrudnienie w instytucji państwowej, to tylko niektóre plusy służby w Policji.


To wymarzona praca dla Ciebie, jeśli chcesz w życiu pomagać innym ludziom, dbając o ich bezpieczeństwo i porządek publiczny, masz predyspozycje fizyczne i psychiczne do pełnienia służby w formacji uzbrojonej, jesteś zdyscyplinowany i potrafisz dochować tajemnicy. Służba w Policji daje szansę na rozwój zarówno osobisty jak i zawodowy. Duży wachlarz specjalistycznych szkoleń, służy pogłębianiu wiedzy, a także daje możliwość zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń.

Kogo poszukujemy?
Małopolska Policja stawia na młodych ludzi absolwentów szkół średnich, oraz na osoby z wykształceniem wyższym szczególnie po kierunkach przydatnych do służby w Policji.
Preferowani są m.in. kandydaci, którzy mają tytuł ratownika albo ratownika medycznego. Dodatkowe punkty dostaną osoby, które mają uprawnienia instruktora sportów walki, strzelectwa, ratownictwa wodnego nurkowania, czy sportów motorowodnych. Mile widziane jest prawo jazdy kategorii „A” i „C”.
Równie istotna jest znajomość języków obcych . Małopolska wraz ze swoją stolicą – Krakowem i zimową stolicą Polski Zakopanem, to rejon szczególnie często odwiedzany przez turystów. Dlatego też, tak ważne jest, aby małopolscy policjanci znali języki obce.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji dostępne są na stronie internetowej małopolskiej Policji http://malopolska.policja.gov.pl/pl/praca-w-policji
lub pod numerem telefonu 12 61 54 068 ; jak również można je uzyskać osobiście w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109- w sekcji doboru Wydziału Kadr i Szkolenia.

 

KPP Olkusz

Komentarze  

...
-1 #7 ... 2017-08-05 16:52
Cytuję Kris:
(pamiętajmy, że od kwietnia 1990 roku już była Policja).

I co z tego jeśli pracowali tam ci sami. Oglądałeś "Psy" Pasikowskiego? On tam ładnie to przedstawił jak wyglądała ta policja i tak jest do dnia dzisiejszego.
A jeśli chodzi o gwarancje państwowe to z tego co wiem to nikt nikomu nic nie zabrał, tylko przywrócił przyzwoite proporcje.
Czy z Twojego punktu widzenia państwo powinno gwarantować, żeby oprawcy opływali mlekiem i miodem a ich ofiary cierpiały niedostatki do końca marnego żywota? Takie państwo Ci się podoba? Że złodzieje wysiedlają warszawską i nie tylko warszawską biedotę na bruk, bo chcą zawładnąć ich mieszkania? Że potężnie wysokie emerytury pobierają obiboki po krótkiej niby to służbie niby to jakimś wakacie? Podoba Ci się państwo lichwiarzy, co szukają popłatnej roboty lżejszej od spania? Podoba Ci się państwo w państwie?
Najwyższy czas że zabrali się im do dup. Tak trzymać. Dość tego tałatajstwa.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Kris
0 #6 Kris 2017-08-05 13:40
Szukają, bo kto teraz tam pójdzie? Za 10 lata będą rozliczać tych, co służyli za PISu choćby jeden dzień i odbierać ustawowe świadczenia emerytalne. Państwo w ten sposób całkowicie straciło swoją wiarygodność, gdzie niekonstytucyjną ustawą wtrącono do worka ubeków wszystkich, którzy pracowali choćby krótko przed sierpniem 1990 roku (pamiętajmy, że od kwietnia 1990 roku już była Policja).
Cytować | Zgłoś administratorowi
PXT
+2 #5 PXT 2017-07-27 14:42
https://wiadomosci.wp.pl/bulwersujace-sceny-we-wroclawiu-policjanci-pobili-emerytke-bo-przylapano-ja-na-kradziezy-jedzenia-6148745312204929a
Aż 2 lata trzeba było czekać aż wreszcie ktoś to wyciągnął na światło dzienne.
A ile jeszcze takich spraw jest skrywanych w mrocznych szufladach komisariatów?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Znający temat
-2 #4 Znający temat 2017-07-27 13:38
Cytuję Kierowca Odrzutowca:
Ten artykuł swoim istnieniem mówi nam, że nie ma chętnych...

Mogło by się tak wydawać, ale w rzeczywistości tak nie jest. Takie ogłoszenia to po prostu znak czasów. Podobnie policja reklamuje się w środkach komunikacji miejskiej w Krakowie; wydaje plakaty dotyczące rekrutacji etc. Owszem, wakatów jest sporo, ale chętnych od lat kilka razy więcej, w 2017 r. w skali kraju 6 osób na 1 miejsce i np. 5000 osób pójdzie do przyjęcia a 25000 do odrzucenia.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Mistrz klawiatury
+7 #3 Mistrz klawiatury 2017-07-26 23:39
Dla mnie olkuska policja jest kompletnie skompromitowana. Koniec kropka.

A jak widzę jakąś relację u posłanki Gądek to mogę tylko jedno napisać: dajcie se siana, już dawno żadna grupa zawodowa tak bardzo nie była skompromitowana, a Wy se awanse nadajecie...
Cytować | Zgłoś administratorowi
Kierowca Odrzutowca
+11 #2 Kierowca Odrzutowca 2017-07-25 16:50
Ten artykuł swoim istnieniem mówi nam, że nie ma chętnych...
Cytować | Zgłoś administratorowi
P X T
+10 #1 P X T 2017-07-25 11:38
Wkradł się błąd w tekście.
Zamiast: "Prestiż wykonywania zawodu zaufania społecznego", powinno być: "Zdolność odbudowania prestiżu zawodu zaufania społecznego".
Prestiż policyjny obecnie jest w czarnej dvpie.
Niedawno jak wczoraj w programie: Uwaga w TVN przedstawiono 66 letnią emerytkę, która po kontakcie z policjantem ledwo chodzi- w gorsecie ortopedycznym z poobdzieraną ręką, że zgroza patrzyć. Świadkowie nagrali komórkami filmiki jak ze świrniętym obłędem narkotycznym w oczach funkcjonariusz wykonuje na niej żenujące "czynności przymusu bezpośredniego" a opór emerytki polegał tylko na wołaniu o pomoc. Potem rzecznik policji w głupkowaty sposób wyjaśnia zasadność tych "czynności". Lepiej byłoby, żeby się wcale nie odzywał.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!