tenisik2

Olkusz gościł najlepszych młodych tenisistów z dziewięciu województw. W hali sportowej 110 uczniów z 82 szkół podstawowych wystartowało w finale II Ogólnopolskiego Festiwalu Tenisa Stołowego Dzieci o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. Zwyciężyła Małopolska, a olkuskim akcentem był świetny występ uczniów ze szkoły w Jaroszowcu. Zawody zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu we współpracy Krakowskim Okręgowym Związkiem Tenisa Stołowego w Krakowie.

Zawodnicy grali w dwóch kategoriach wiekowych, z podziałem na uczniów z licencjami i bez licencji. W czołówkach dwóch grup znaleźli się uczniowie z powiatu olkuskiego. W grupie najmłodszych dziewcząt na siódmej pozycji uplasowała się Karolina Gil z SP w Chełmie. Wśród chłopców z klas IV-VI piąte miejsce zajął Kacper Majewski z SP w Jaroszowcu.
O ogromnym sukcesie mogą mówić uczniowie szkoły w Jaroszowcu, którzy zespołowo zajęli wysokie, czwarte miejsce na 82 placówki. Wyprzedzili ich tylko uczniowie ze szkół w Dobryszach (woj. łódzkie), Płocka (woj. mazowieckie) i Chorzowa (woj. śląskie). W końcowej klasyfikacji województw zdecydowanie wygrali reprezentanci Małopolski (324 pkt) przed zawodnikami z lubelskiego (290 pkt) i mazowieckiego (279 pkt).tenisik1
Zadowolenia z sukcesu naszych tenisistów nie kryli ich opiekunowie, choć zmieniony regulamin rozgrywek budził ich wątpliwości. – Bardzo ciekawa inicjatywa, ale niestety zepsuta przez pomysłodawcę, czyli działaczy Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Zmiany w regulaminie wprowadzone w trakcie rozgrywania eliminacji powiatowych i wojewódzkich, polegające na likwidacji konkurencji dla szkół gimnazjalnych, a wprowadzenie konkurencji dla zawodników z licencjami, spowodowały, że w imprezie wzięło udział tylko dziewięć województw. Powiat olkuski „zaznaczył” swój udział w imprezie, poprzez wyniki zawodników ULKTS Jaroszowiec, pochodzących ze szkół w Jaroszowcu, Chełmie i  Witeradowie. Ponadto w zawodach reprezentowane były zawodniczki Szkoły Podstawowej w Żuradzie – mówi świetnie znany w sportowym środowisku trener tenisa stołowego Henryk Swędzioł.

Organizatorzy imprezy, prezes KOZTS  Kazimierz Skrzypek oraz dyrektor olkuskiego MOSiR-u Dariusz Murawski podkreślali, że współpraca świetnie się układa i warto wspólnie organizować takie zawody, które cieszą się dużą popularnością wśród uczestników i sympatyków tej dyscypliny sportu tj. tenisa stołowego. Olkusz na pewno może liczyć na możliwość organizacji kolejnych imprez takiej rangi.