1

Zawodnicy UKS Judo Wolbrom odnieśli kolejny sukces. Wolbromski zespół wywalczył zwycięstwo w trakcie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych, które odbyły się 7 maja 2017 roku w Gorzowie Wielkopolskim.
UKS Judo Wolbrom reprezentowany był przez 9-osobowy zespół w składzie: Anna Kaleta, Natalia Kozłowska, Wiktoria Król, Marta Kuraś, Anna Paś, Aleksandra Szatan, Anna Szatan, Nikola Szlachta, Paulina Szlachta. Nad przygotowaniem zawodniczek czuwał trener Czesław Łaksa.

2

W rozgrywkach grupowych zespół z Wolbromia sprawnie pokonał reprezentacje UKS Olimp Nowa Sól oraz UKS Feniks Bytom. Następnie zmierzył się w półfinale z MKS Juvenia Wrocław. Zwycięstwo stosunkiem 5:1 pozwoliło wolbromiankom wejść do walki o pierwsze miejsce. W walce o z złoto młodym judoczkom z Wolbromia przyszło spotkać się z reprezentacją utytułowanego klubu GKS Czarni Bytom. Poziom przygotowania wolbromskiej drużyny pozwolił na wygranie rywalizacji wynikiem 4:2, dzięki temu tytuł najlepszej drużyny juniorek młodszych w Polsce powędrował do Wolbromia.

3

Zwycięstwo w Gorzowie ma szczególne znaczenie dla wolbromskiego klubu judo. Wywalczony złoty medal to setny medal rangi mistrzostw Polski zdobyty przez UKS Judo Wolbrom w blisko 20 letniej historii klubu.

Wygrana w turnieju drużynowym to nie jedyny sukces. Wolbromianie wywalczyli również medale w trakcie rozgrywanej 6 maja XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Gorzowie Wlkp. Łącznie zawodnicy trenera Czesława Łaksy zdobyli 6 medali, z czego aż 4 złote i 2 srebrne. Złote krążki na gorzowskiej macie zdobyli: Nikola Szlachta, Marta Kuraś, Anna Paś, Jakub Sokół. Natomiast srebro przypadło Paulinie Szlachcie oraz Annie Kalecie.

UKS Judo Wolbrom

4
.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ania
Ania
4 lat temu

GRATULACJE!!