1

W dniach 19-20 maja 2018 r. w Hali Sportowej Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze, odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencjach Kumite,w których wzięło udział blisko 300 zawodniczek i zawodników z 34 klubów Oyama Karate i Kyokushinkai Tezuka Group Organizatorem był Jeleniogórski Klub OYAMA na czele z Shihan Rafałem Majdą 5 dan.

W mistrzostwach udział wzięło 7 zawodniczek i zawodników z Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu przygotowanych przez Sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan (który na zawodach pełnił funkcję sędziego) i Sensei Kingę Skalniak 1 dan (na zawodach pełniła funkcję coacha). Zdjęcia startującym Jurajskim Karatekom robiła Pani Marta Skalniak.

Zawody odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Jelenia Góra, Pana Marcina Zawiły oraz OYAMA PFK. W ceremonii otwarcia Mistrzostw wzięli udział Wiceprezydent Miasta, Pan Jerzy Łużniak oraz Prezes Zarządu naszego Związku, Hanshi Jan Dyduch 8 dan. W zawodach uczestniczył również Wiceprezes OYAMA IKF ds. szkoleniowych Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan oraz Pani Monika Trojan z Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Jelenia Góra. Sędzią głównym MP był Shihan Paweł Pajdak 6 dan (Sosnowiec).

2

W pierwszym dniu Mistrzostw Polski rozegrano zawody w konkurencji LEKKI KONTAKT z udziałem Młodzików (10-12 lat) i Juniorów Młodszych (12-14 lat) na trzech polach walki. W obydwu kategoriach wiekowych, najmłodsi walczyli z użyciem mawashi-geri-gedan (low kick). Po zaciętych pojedynkach złoto dla Jurajskiego Klubu zdobyła Emilia Jaszczyk- kat. Młodziczki do 45 kg i Jakub Petlic- kat. Juniorzy Młodsi do 50 kg. Brązowy medal zdobył Hubert Fira – kat. Młodzicy powyżej 45 kg.

W drugim dniu MP rozegrano konkurencję SEMI-KNOCKDOWN z udziałem Juniorów (14-16 lat) i Juniorów Starszych (16-18 lat) na trzech matach. Walki w tej konkurencji tradycyjnie były dynamiczne i obfitowały w żywiołowe akcje. Znakomicie spisali się Jakub Jurczyk – kat. Juniorzy starsi do 80 kg – I miejsce oraz Weronika Furman – kat. Juniorki starsze powyżej 60 kg – II miejsce.
Po dynamicznych i zaciętych pojedynkach do strefy medalowej nie dostali się: Kinga Kowal i Sylwester Szyler.

3

Przed nami X Otwarte Mistrzostwa Jury Krakowsko-Częstochowskiej OYAMA Karate Dzieci i Młodzieży, 16.06.2018 r. Hala MOSiR w Olkuszu, zachęcamy do udziału.
Udział Jurajskich Zawodników w Mistrzostwach Polski został dofinansowany przez Jurajski Klub OYAMA Karate i UMiG Olkusz.
Składamy serdeczne gratulacje wszystkim medalistom, zawodnikom, trenerom, sędziom, opiekunom i rodzicom, osu!

Wyniki:
Młodzicy powyżej 45 kg
1. Liebich Adrian, Katowice Goliat
2. Baron Tomasz, Chocznia
3. Fira Hubert, Olkusz

Młodziczki do 45 kg
1. Jaszczyk Emilia, Olkusz
2. Kozielska Kinga, Kraków Koyama
3. Sasnal Marika, Kraków KAS

Juniorzy Młodsi do 50 kg
1. Petlic Jakub, Olkusz
2. Lecki Grzegorz, Lublin
3. Zwoliński Krystian, Kraków KAS

Juniorzy Starsi do 80 kg
1. Jurczyk Jakub, Olkusz
2. Pichur Mateusz, Lublin
3. Depa Jakub, Rzeszów

Juniorki Starsze powyżej 60 kg
1. Szrejter Julia, Łódź
2. Furman Weronika, Olkusz
3. Chojecka Aleksandra, Jelenia Góra

Gratulujemy! OSU!

Oyama Karate

 

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o