Poza niespodzianką na zakończenie spektaklu, zaskoczeń nie było. Jak zwykle duże zainteresowanie, owacyjne brawa i nie mniej entuzjastyczne komentarze towarzyszyły niedzielnemu spektaklowi operetkowemu w Miejskim Ośrodku Kultury.
Tym razem artyści znani olkuskiej publiczności z występów Opery Śląskiej zaprezentowali „Zemstę nietoperza”, jedno z najpopularniejszych dzieł Johana Straussa syna, bawiących niezmiennie widzów na całym świecie od czasu premiery w 1874 roku. Na czym polega fenomen tej operetki? Odpowiedziom na to pytanie poświęcona została niejedna praca, dość na tym, że dzieło sprzed 137 lat wywołuje salwy śmiechu do dziś. Nie inaczej było ubiegłej niedzieli w sali widowiskowej MOK. Oddać jednak należy sprawiedliwość kunsztowi goszczących w Olkuszu artystów, których śpiew, gra, dowcip, umiejętnie wprowadzone do libretta współczesne żarty, na równi z walorami dzieła Johana Straussa syna nie pozwalają odpocząć rwącym się do oklasków dłoniom i odpowiedzialnym za śmiech mięśniom twarzy. To oni sprawiają, że XIX-wieczna, głęboko osadzona w ówczesnych realiach społecznych opowieść jest dziś tak bardzo aktualna, tak świetnie bawi skojarzeniami z obyczajowymi perypetiami XXI-wiecznych małżonków i kochanków.
Dodatkową atrakcją wieczoru zapowiadanego, jako andrzejkowy, były wróżby, do których artyści zaprosili z publiczności przedstawicieli obojga płci. Laniu wosku towarzyszyły zabawne komentarze, a interpretacja powstałych w efekcie wróżenia obrazów odbywała się rzecz jasna operowym śpiewem i oczywiście wesołymi, rymowanymi tekstami. Na zakończenie artyści wyrazili to, do czego nie dawały dotychczas okazji bardziej oficjalne finały: „Olkuska publiczność jest wspaniała, każdy występ przed Państwem daje nam ogromną satysfakcję”.
W niedzielnym spektaklu „Zemsty nietoperza” wystąpili:
Gabriel von Eisenstein – Feliks Widera,
Rosalinda – Joanna Kściuczyk-Jędrusik,
Adela – Leokadia Duży,
Dr Falke i dyrektor więzienia Frank – Włodzimierz Skalski,
Frosch – Franciszek Wołoch.
Oprawę muzyczną spektaklu zapewniła obchodząca właśnie jubileusz 15-lecia działalności Orkiestra Salonowa Divertimento w składzie: Halina Mansarlińska (fortepian), Dariusz Zboch (skrzypce), Jacek Widera (skrzypce), Witold Szulakowski (altówka), Jan Gorol (wiolonczela) i Piotr Rurański (kontrabas).