cross country

3 grudnia do Klucz zawitali miłośnicy off roadu, czyli jazdy poza drogami. Obecność dziesiątek załóg z różnych stron Polski nie była przypadkowa, bowiem wszyscy wzięli udział w zlocie pn. Cross Country Chechło, którego organizatorem była niezawodna w takich eventach Pustynna Grupa Terenowa.

Impreza miała charakter sportowo-rekreacyjny. Jej głównym celem była czynna ochrona środowiska oraz sprawdzenie możliwości swoich pojazdów terenowych na piasku Pustyni Błędowskiej. Do organizatorów przed rozpoczęciem zlotu wpłynęło prawie 60 zgłoszeń w klasie motocykli, quadów i samochodów terenowych z dziewięciu województw. – Z powodu zimowej aury kilka załóg nie stawiło się na starcie – przyznaje Przemysław Michalski, prezes zarządu Pustynnej Grupy Terenowej.

To właśnie on pod kluczewskim Domem Kultury powitał wszystkich uczestników zlotu, a później komplet załóg przy pomocy książek drogowych udał się w kierunku południowej części Polskiej Sahary, gdzie przez kolejne godziny odbywały się przejazdy trasami, wyznaczonymi na polach deflacyjnych Pustyni Błędowskiej. – Wszyscy uczestnicy wydarzenia byli pod wielkim wrażeniem miejsca w którym przyszło im wyjechać swoim sprzętem. A warto wspomnieć, że gościliśmy u siebie kierowców startujących w Mistrzostwach Polski i Europy – przekonuje Michalski.

Galeria zdjęć oraz relacja filmowa ze zlotu dostępne są TUTAJ.

Fot. pustyniabledowska.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
stinek
stinek
6 lat temu

„Wójt Norbert Bień spotkał się z młodymi sportowcami z Gminy Klucze” – a za nim jak cień Sekretarz Gminy