Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sienicznie oraz mieszkańcy z tej miejscowości podczas wspólnego Festynu Zdrowia mieli szansę uzupełnić swoją wiedzę z zakresu szeroko rozumianej profilaktyki. O tym, że lepiej zapobiegać niż leczyć nie trzeba nikogo przekonywać. Kłopot w tym, iż często o tym zapominamy, dlatego mała powtórka zgromadziła liczną dosyć widownię, na której zasiadły nie tylko dzieciaki, ale również ich rodziny.
– Zagadnienia bezpieczeństwa i zdrowia w naszej szkole są tak samo ważne jak nauczanie dzieci. Dlatego podejmujemy inicjatywy, które zwiększają świadomość uczniów i ich rodzin w zakresie przeciwdziałania zachorowaniom i wypadkom – uważa Małgorzata Babiuch, dyrektorka SP w Sienicznie. Podczas Festynu Zdrowia zaproszeni goście podzielili się z uczestnikami pikniku swoją wiedzą z zakresu profilaktyki. O artystyczną oprawę tego wydarzenia zadbali uczniowie, którzy wykonali utwory muzyczne oraz zaprezentowali przedstawienie „O Krzychu i lichu”. W nagrodę za zaangażowanie w problematykę wszyscy uczestnicy festynu mogli poczęstować się ekologicznymi regionalnymi produktami i nabrać sił do gier i zabaw sportowych, w których wzięli udział uczniowie wraz z rodzicami. – Imprezie towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda oraz doskonałe nastroje uczestników: uczniów, rodziców, nauczycieli i wspaniałych gości. Festyn Zdrowia stał się wydarzeniem, które będziemy mile wspominać – podsumowują organizatorki przedsięwzięcia.
Festyn Zdrowia był jednym z etapów konkursu zatytułowanego „Czas na zdrowie”, w którym Szkoła Podstawowa w Sienicznie bierze udział. Jego głównym celem jest popularyzacja zdrowego stylu życia jako przeciwdziałanie zaburzeń zdrowotnych wynikających z udogodnień cywilizacyjnych. Konkurs, nad którym patronat objęli Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka, ma na celu promowanie zdrowego odżywiania, żywności ekologicznej i aktywności fizycznej.