rockowa wizyta przyjazni fot1

Ledwie co wybrzmiały ostatnie gitarowe riffy Rockowiska 2015 i plenerowego koncertu na Rynku, który odbył się nazajutrz. Trudno dziś wyobrazić sobie, by wydarzenia te mogły obyć się bez udziału gości zza zachodniej granicy. Od lat w pierwszych dniach maja odwiedzają nas przedstawiciele Rock Club z Schwalbach am Taunus, partnerskiego miasta Olkusza, a także rekomendowany przez nich niemiecki zespół rockowy. Tym razem był to sekstet A way to differ, a ich pobyt w Polsce nie ograniczał się wyłącznie do występów.

Współtworzący powstałą w 2005 roku grupę Lars-Michael, Julian, Eric, Lisa oraz dwóch Danieli, przyjechali do Olkusza z położonej około 50 km od Frankfurtu miejscowości Sulzbach am Main. Mimo, że była to pierwsza u nas wizyta członków A way to differ, to szybko poczuli się, jak u siebie w domu. Świadczą o tym choćby ich wpisy w Internecie. Niemała w tym zasługa publiczności na koncercie niemieckich gości podczas Przeglądu Zespołów Rockowych Rockowisko 2015 oraz ich występie na scenie olkuskiej starówki. Mniej oficjalne spotkania z rówieśnikami, polskimi muzykami i pasjonatami rocka ostatecznie przekonały ich, że warto było przyjechać.

rockowa wizyta przyjazni fot2

Poza tym zwiedzili Kraków, a przede wszystkim Stare Miasto – obowiązkowy punkt każdego zagranicznego turysty w Polsce. Poznali też najatrakcyjniejsze miejsca w Olkuszu. Młodość, gitary, bunt, to z czym kojarzyć może się rock, wcale nie musi oznaczać braku wrażliwości na piękno wielowiekowych zabytków. Potwierdziły to zachwyty niemieckich gości Polską, wyrażane wielekroć po bliższym poznaniu stolicy Małopolski i Srebrnego Miasta. Przed wyjazdem nie mogło obyć się bez pamiątkowych zdjęć na tle usytuowanej przed magistratem tablicy miast partnerskich oraz na Ławeczce Przyjaźni, uroczyście odsłoniętej w ubiegłym roku dla podkreślenia ponad 15-letniego owocnego partnerstwa Schwalbach am Taunus i Olkusza. – Byli naprawdę pod wrażeniem. Cieszymy się, że kolejny raz udało nam się podjąć gości z Niemiec tak, by wracali do domów co najmniej zadowoleni – powiedział opiekujący się A way to differ w Polsce Michał Mączka, instr. Sekcji Muzycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu.

Wkrótce po wakacjach ponownie spotkają się z olkuszanami. Tym razem w Niemczech, gdzie na zaproszenie Rock Club Schwalbach pojedzie zespół RKM.

MOK Olkusz

rockowa wizyta przyjazni fot3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze