Pełną parą trwają prace rewitalizacyjne Parku „Czarna Góra” w Olkuszu. Trwają zaawansowane prace ziemne, a wcześniej ze stadionu zwinięto trawę. Jest to największy projekt, realizowany w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. Jego wartość to 14 mln złotych, przy dofinansowaniu sięgającym 9 mln złotych. Prace mają zostać zakończone na jesień przyszłego roku.

– Rozpoczęliśmy najdroższy projekt Gminnego Programu Rewitalizacji, a wykonania podjęła się firma z bogatym doświadczeniem w budowie obiektów sportowych. Mam również ogromną nadzieję, że inwestycja ta zachęci więcej osób do tego, by właśnie w Olkuszu próbowali swoich sił jako sportowcy. Być może właśnie na Czarnej Górze będziemy świadkami rozwoju pięknych sportowych karier – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Prace budowlane zostały poprzedzone ostrożnym zebraniem trawy ze stadionu. Ta, zachowana w bardzo dobrym stanie, trafiła już na przyszkolne boiska, dzięki czemu olkuska młodzież swoje rozgrywki będzie toczyła na profesjonalnej nawierzchni. Obecnie trwają prace ziemne.

W ciągu najbliższego roku w ramach rewitalizacji Czarnej Góry przebudowane i oświetlone zostanie boisko do piłki nożnej. Ponadto modernizacji doczeka się również bieżnia. Ośrodek zostanie wyposażony w urządzenia lekkoatletyczne, w tym m.in. skocznię do skoku wzwyż, o tyczce, w dal i trójskoku oraz rzutnie do pchnięcia kulą, dyskiem i oszczepem. Przebudowane i oświetlone zostanie również mniejsze boisko treningowe. Dla najmłodszych olkuszan, w tym niepełnosprawnych, powstaną place zabaw. Dorośli będą mogli pobiegać po ścieżce wokół parku, a następnie odpocząć w altanach. W ramach rewitalizacji parku przewidziana została również mała architektura oraz nowe oświetlenie.

Przetarg na przeprowadzenie prac rewitalizacyjnych wygrało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GRETASPORT Ilona Stańczyk, która w swoim portfolio ma szereg udanych inwestycji sportowych.

Rewitalizacja Parku Czarna Góra w Olkuszu to jedno z 18 zadań realizowanych w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. Wartość wszystkich projektów, które otrzymały wsparcie, to 26 mln złotych, z czego 17,5 mln złotych pokryje dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 dla Osi Priorytetowej Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.1. Rewitalizacja głównych ośrodków miejskich w regionie.

UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze