1

24 sierpnia wieczorem Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zorganizował na Rynku niezwykły, porywający pokaz. W krainę fantazji i miłości w stylu retro zabrała widzów grupa Locomotora z Krakowa.

Locomotora to grupa działająca na pograniczu teatru i performansu. Ich pokazy są kolorowe, wesołe, spontaniczne, z odrobiną kreatywnego szaleństwa – niepowtarzalne, jak dzisiejszy „Amore, czyli retro cyrk”.

2

Na przedstawienie zaprosiła widzów Joanna Mączka, instruktor MOK.

10

Rozpoczął się pokaz umiejętności cyrkowców w stylu retro, w urzekających strojach. Chrypliwie grała katarynka, akrobata jeździł na monocyklu, atleta omal nie poległ pod ciężarem sztangi, ale dzielni widzowie uratowali go w porę.

7

W tle rozwijał się malowniczy romans, piękna dama pląsała lekko na szczudłach łapiąc motyle, wirując z koronkową parasolką i z wdziękiem kokietując swojego, równie wysokiego, partnera.

16

Dzieci chętnie brały udział w przedstawieniu, odkrywając swoje talenty. Roześmiani byli młodziutcy atleci, żonglerzy i młoda dama, obsypywana płatkami pąsowych róż.

17

Zapadał wieczór, chłodny po orzeźwiającej burzy, a księżyc w pełni przyglądał się żonglerom i tańczącej z artystami publiczności. Pięknie oświetlone ratusz i Rynek stanowiły scenerię wymarzoną dla romantycznej, barwnej treści.

MOK Olkusz

3

4

5

6

8

9

11

12

13

14

15

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
olkuszankatu
olkuszankatu
4 lat temu

Impreza była fantastyczna! Super!
Dwa wpisy? A co to, pamiętnik, że wszystko razem ma być?

Siłacz z pokazu
Siłacz z pokazu
4 lat temu

Szanowni Państwo, po tym przedstawieniu odbył się koncert poezji śpiewanej. Czy to wymaga 2 wpisów na stronie Przeglądu jako dwa artykuły? Przecież to był jeden wieczór i jedno miejsce.