herb olkusza

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Szanowni Mieszkańcy, nadszedł czas corocznych wiosennych porządków. Wszyscy zwracamy szczególną uwagę na czystość na terenie naszej Gminy wiedząc, że stan najbliższego otoczenia bezpośrednio świadczy o nas: zarówno o władzach, jak też o samych Mieszkańcach – mówi o naszej trosce o dobro wspólne, ale też o kulturze, jaką reprezentujemy. Utrzymanie porządku wymaga zaangażowania nie tylko władz samorządowych, ale także Mieszkańców.

W trosce o estetyczny wygląd naszych miejscowości oraz zdrowie wszystkich Mieszkańców musimy pamiętać, że nie wolno nam wyrzucać śmieci do lasów, przydrożnych rowów, wylewać ścieków na pola czy spalać odpadów w domowych kotłowniach. Są to przykłady postępowania nie tylko niezgodnego z prawem i związanego z sankcjami karnymi, ale także sprzecznego z podstawowymi zasadami życia w społeczeństwie.

Obowiązujący na terenie Gminy Olkusz system gospodarowania odpadami komunalnymi zapewnia każdemu Mieszkańcowi odbiór dowolnej ilości odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych. Odpady wielkogabarytowe są odbierane zgodnie z publikowanymi harmonogramami. Można je również w każdej chwili dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Olkuszu przy ul. Partyzantów 5. Nie ma żadnego logicznego powodu, aby odpady te porzucać w miejscach publicznych. Wygodnictwo oraz brak wyobraźni nie stanowią żadnego usprawiedliwienia.

W miejscowościach, w których została wybudowana sieć kanalizacyjna prawo nakłada na Mieszkańców obowiązek przyłączania się do niej. Wkrótce uruchomimy w Urzędzie kolejną pulę środków przeznaczoną na dofinansowanie zakupu i montażu przydomowych przepompowni ścieków. Zgodnie z zapowiedzią, Straż Miejska dokonuje kontroli w zakresie regularnego odbioru nieczystości ciekłych z szamb.

Pomimo nadal występujących niedociągnięć, w porównaniu do lat ubiegłych dostrzegam poprawę estetyki przestrzeni publicznej. Zwiększa się świadomość nas wszystkich – wiemy, że troska o środowisko wolne od zanieczyszczeń to nie tylko szereg przepisów prawa, ale także obowiązek w stosunku do przyszłych pokoleń.

Dbajmy wspólnie o publiczne place, lasy i wszystkie te miejsca, w których chętnie spędzamy czas. Nie zatruwajmy środowiska naturalnego – jeśli nie z obawy przed mandatem, to przez wzgląd na innych. Wszyscy jesteśmy gospodarzami, a Gmina Olkusz to nasze wspólne dobro. Naszym obowiązkiem jest o nie dbać.

Roman Piaśnik
Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz

Każdy, kto jest świadkiem podrzucania śmieci, bądź zauważa śmieci wyrzucane w miejscach publicznych (także w lesie i nad rzekami) proszony jest o kontakt ze Strażą Miejską – tel. 32 647 89 00 (pn.– pt. 6:30-21:30, sob. 7:00-15:00) lub z Policją.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wysiadywaczka
wysiadywaczka
8 lat temu

Do grabarza!Ta „biel”to wronie guano z góry.Ono też zniszczyło poprzednie siedziska.
Ale zapamiętam by woal nie był za gruby,kiedyś znów.

grabarz
grabarz
8 lat temu

[quote name=”wysiadywaczka”]Już są nowe siedziska na ławkach przed Starym Cmentarzem.Doczekaliśmy się.Tylko czemu białe jakieś takie ,że ani usiąść.[/quote]
Jak Ci się drewno jasne na nowej ławeczce nie podoba,to pomaluj sobie ławeczkę czarnym lakierem i nie truj w komentarzach twoich głupot.

wysiadywaczka
wysiadywaczka
8 lat temu

Już są nowe siedziska na ławkach przed Starym Cmentarzem.Doczekaliśmy się.Tylko czemu białe jakieś takie ,że ani usiąść.

z Olkusza
z Olkusza
8 lat temu

Zamiast sponsorowanego artykułu namawiam reporterów Przeglądu Olkuskiego do spaceru z aparatem fotograficznym po lasach naszej gminy i konfrontacji „sukcesów” władzy z rzeczywistością.

g.wniara.
g.wniara.
8 lat temu

Na krańcu chodnika przed Starym Cmentarzem powinien być kosz z parasolami .Też w koszu by się je zostawiało na drugim krańcu. Albo zatrudnić Straż Miejską do przeprowadzania przechodniów pod parasolami.

alusia
alusia
8 lat temu

a miało być lepiej po reorganizacji pracy wydziałów…, a jak jest każdy widzi!

leon
leon
8 lat temu

Na przeciwko szpitala i sanepidu przy drodze powiatowej od kilku lat funkcjonuje dzikie śmietnisko i nikt tym problemem nie interesuje się. Czyżby urządziła to osoba wpływowa?

Jolka Świadoma
Jolka Świadoma
8 lat temu

[quote name=”R.G.”]Czekam na takiego, burmistrza, którzy zacznie być gospodarzem dla tego miasta, bo od czasów międzywojennych taki się jeszcze nie pojawił. Przykładem niech będzie dla tego obecnego i i jego poprzedników Prezydent Stalowej Woli. Dla mnie jest on wzorem do naśladowania na wielu płaszczyznach, opartych na uczciwości, przedsiębiorczości i gospodarności.Zasłynął jako ten najmłodszy prezydent miasta, ale jako i ten jedyny, który zrezygnował z połowy swojego uposażenia (około 6 tys.) i zdołał rozmontować tamtejsze układy, w WPWiKu również. O dziwo kwota jaką otrzymuje za swoją pracę sprawiła ,ze Stalowa Wola zalicza się 17 do najbardziej rozwijających się miast w Polsce. Nam to nie „grozi”. My mamy swoich którzy mają inne (własne) plany „zagospodarowania” tego terenu. .[/quote]

Panie R.G. takiego burmistrza jak w Stalowej Woli nasze miasto nigdy mieć nie będzie bo jak na razie to nawet w pańskiej partii PiS takiego nigdy nie było i prawdopodobnie nie będzie. A ten Lucjusz, który to niby miał nim być okazał się zwykłym skoczkiem na stanowiska i to dobrze płatne. Powinien Pan wiedzieć, że jak nie wiadomo o co chodzi to na pewno chodzi o władzę i pieniądze. W pańskiej partii też.

piso
piso
8 lat temu

Pic na wodę następna akcja a brud jak był to dalej będzie. Panie burmistrzu prawo trzeba egzekwować od tego jest straż miejska. Zabrać samochód straży i spacerkiem na ulice (pety, śmieci, kupy piesków) a gdzie przy ul. kosze? Co robi SANEPID w sprawie kup to bezpieczne dla człowieka nie mówiąc o zapachu.

Staś  Gąska
Staś Gąska
8 lat temu

[quote name=”Młody”]”Zgodnie z zapowiedzią, Straż Miejska dokonuje kontroli w zakresie regularnego odbioru nieczystości ciekłych z szamb.”

Proszę o bliższe informacje na czym ta kontrola polega i jak mam rozumieć „zakres regularnego odbioru nieczystości ciekłych z szamb … a najlepiej proszę o zamieszczenie obowiązującego w tym zakresie szczegółowego zarządzenia i instrukcji do jego wykonywania przez burmistrza lub komendanta straży wydanych bo tak to nie wiadomo kiedy posiadacz szamba jest narażony na konsekwencje kontroli jeżeli są one nakładane i na czym polegają …[/quote]

Na tyle „stary” żeby klepać w klawiaturę, a na tyle ” młody” zeby odszukać regulamin utrzymania czystości gminie ??? ŻENADA !!!!

Obywatel z Jeżówki
Obywatel z Jeżówki
8 lat temu

[quote name=”aya”][quote name=”Artykuł sponsorowany”]W trosce o estetyczny wygląd naszych miejscowości oraz zdrowie wszystkich Mieszkańców musimy pamiętać, że nie wolno nam wyrzucać śmieci do lasów, przydrożnych rowów, wylewać ścieków na pola czy spalać odpadów w domowych kotłowniach. Są to przykłady postępowania nie tylko niezgodnego z prawem i związanego z sankcjami karnymi, ale także sprzecznego z podstawowymi zasadami życia w społeczeństwie…[/quote]
Mam już doświadczenia w tej kwestii, że zwróciłam facetowi uwagę i o mało by mnie nie skatował. Bo nikt normalny tego nie robi. Lepiej nie zadzierać ze świrami. Normalny człowiek nie pojedzie też do lasu wywalać, to może uczynić tylko świr i zwracając takiemu uwagę pamiętajcie że narażacie się nawet na fizyczny atak, który może się nieciekawie skończyć. Interesowanie się czynnościami świrów jest ryzykowne. Gdy spotkasz w lesie kogoś przy takiej haniebnej czynności to lepiej żeby taki świr was nie spostrzegł. Chyba że jest się uzbrojonym strażnikiem i to nie w pojedynkę.[/quote]
Pan burmistrz”Z”z Wolbromia dał nagrodę największemu rolnikowi w europie obywatelowi z Jeżówki 500 zł za donos na gościa co wyrzucił śmieci do lasu obok jego gruntu rolnego.

aya
aya
8 lat temu

[quote name=”Artykuł sponsorowany”]W trosce o estetyczny wygląd naszych miejscowości oraz zdrowie wszystkich Mieszkańców musimy pamiętać, że nie wolno nam wyrzucać śmieci do lasów, przydrożnych rowów, wylewać ścieków na pola czy spalać odpadów w domowych kotłowniach. Są to przykłady postępowania nie tylko niezgodnego z prawem i związanego z sankcjami karnymi, ale także sprzecznego z podstawowymi zasadami życia w społeczeństwie…[/quote]
Mam już doświadczenia w tej kwestii, że zwróciłam facetowi uwagę i o mało by mnie nie skatował. Bo nikt normalny tego nie robi. Lepiej nie zadzierać ze świrami. Normalny człowiek nie pojedzie też do lasu wywalać, to może uczynić tylko świr i zwracając takiemu uwagę pamiętajcie że narażacie się nawet na fizyczny atak, który może się nieciekawie skończyć. Interesowanie się czynnościami świrów jest ryzykowne. Gdy spotkasz w lesie kogoś przy takiej haniebnej czynności to lepiej żeby taki świr was nie spostrzegł. Chyba że jest się uzbrojonym strażnikiem i to nie w pojedynkę.

Platinum II
Platinum II
8 lat temu

Pan I władca nasz zapomniał przy tej wyliczance o gównach psich o których w tym mieście nikt nie chce pamiętać a przecież sà one swoistà „bombà” ekologicznà. Czy naprawdę tak trudno wyegzekwować posprzàtanie po swoon pupilku? Przed moimi oknami codziennie te same damusie puszczajà swoje czteronożne pociechy aby te zrobiły sill I kupkę i szybciutko wracajà do domu aby psina czasami nie dostała katarku. Ale kupska śmierdzàcego mnie pod oknami to już nie zbierze damula bo się brzydzi. Dosyć tego, of dzisiaj będę robił fotki tych swoiście wychowanych paniuś I Daley w świat z tymi wiadomościami.Skoro burmistrz nie widzi tego co ja no to trzeba samemu czynić to do czego wynajęliśmy na 4 lata gościa i pokazać mu jego słaby wzrok.

R.G.
R.G.
8 lat temu

Czekam na takiego, burmistrza, którzy zacznie być gospodarzem dla tego miasta, bo od czasów międzywojennych taki się jeszcze nie pojawił. Przykładem niech będzie dla tego obecnego i i jego poprzedników Prezydent Stalowej Woli. Dla mnie jest on wzorem do naśladowania na wielu płaszczyznach, opartych na uczciwości, przedsiębiorczości i gospodarności.Zasłynął jako ten najmłodszy prezydent miasta, ale jako i ten jedyny, który zrezygnował z połowy swojego uposażenia (około 6 tys.) i zdołał rozmontować tamtejsze układy, w WPWiKu również. O dziwo kwota jaką otrzymuje za swoją pracę sprawiła ,ze Stalowa Wola zalicza się 17 do najbardziej rozwijających się miast w Polsce. Nam to nie „grozi”. My mamy swoich którzy mają inne (własne) plany „zagospodarowania” tego terenu. Chyba, że jest miedzy nami taki Lucjusz, który będzie chciał rozpieprzyć ten lokalny układ. Nie musi być tak wykształcony jak R i D . Ważne aby miał poukładane po sufitem jak należy i te wartości którymi może się poszczycić obecny prezydent Stalowej Woli, Pan Lucjusz Nadbereżny .

norek
norek
8 lat temu

[quote name=”Młody”]”Zgodnie z zapowiedzią, Straż Miejska dokonuje kontroli w zakresie regularnego odbioru nieczystości ciekłych z szamb.”

Proszę o bliższe informacje na czym ta kontrola polega i jak mam rozumieć „zakres regularnego odbioru nieczystości ciekłych z szamb … a najlepiej proszę o zamieszczenie obowiązującego w tym zakresie szczegółowego zarządzenia i instrukcji do jego wykonywania przez burmistrza lub komendanta straży wydanych bo tak to nie wiadomo kiedy posiadacz szamba jest narażony na konsekwencje kontroli jeżeli są one nakładane i na czym polegają …[/quote]
Polega na tym,że podwładny nurkuje w szambie aby sprawdzić jego szczelność i na tym kończy się jego rola i żywot. Wieczny odpoczynek….amen.

Ernest
Ernest
8 lat temu

Zamordyzmem i straszeniem nie nauczy się ludzi kultury. Wystarczy popatrzeć, ilu palących wrzuca niedopałek do kosza, a ilu na chodnik, jak pozostawiane są śmieci na targowiskach w dni targowe, ile pełnych worków foliowych debilowaci kierowcy wyrzucają do rowów, ile można zobaczyć podpasek wyrzucanych przez wychowane paniusie. Wstyd!!!

Edward G.
Edward G.
8 lat temu

[quote name=”PiotrB.”]Bedac w Wielkanoc w Olkuszu , przespacerowalem sie po Olkuskich okolicach,miedzy innymi scieszka na „Krzyz” w kierunku os.Mlodych…..milo nie bylo. Polecam taki spacer Panu Burmistrzowi i Staroście.
”Piotrze B”trzeba było jeszcze napisać że porzucone śmieci sprzątałeś z rodziną i w ostatniej reklamówce w śmieciach znalazłeś 43000 zł oraz 7 złotych 20 dolarówek była też kartka że pieniądze i 20 dolarówki są dla burmistrza i starosty w równych połowach.

PiotrB.
PiotrB.
8 lat temu

Bedac w Wielkanoc w Olkuszu , przespacerowalem sie po Olkuskich okolicach,miedzy innymi scieszka na „Krzyz” w kierunku os.Mlodych…..milo nie bylo. Polecam taki spacer Panu Burmistrzowi w wiosenny weekend razem z rodzina. Mozna Olkusz odkryc na nowo….

Droga
Droga
8 lat temu

Do lipca 2015r na terenie garaży przy ul. Osieckiej były kontenery(kolorowe dzwony) na segregowanie szkła,plastyków,papieru.Po zmianie odbiorcy śmieci kontenery zniknęły i skończyła się segregacja odpadów.

śmieciara
śmieciara
8 lat temu

A za zgniłe ławki przed Starym Cmentarzem to komu wstyd najsampierw .A za brud na ul Składowej i placu po PKS to……

Młody
Młody
8 lat temu

„Zgodnie z zapowiedzią, Straż Miejska dokonuje kontroli w zakresie regularnego odbioru nieczystości ciekłych z szamb.”

Proszę o bliższe informacje na czym ta kontrola polega i jak mam rozumieć „zakres regularnego odbioru nieczystości ciekłych z szamb … a najlepiej proszę o zamieszczenie obowiązującego w tym zakresie szczegółowego zarządzenia i instrukcji do jego wykonywania przez burmistrza lub komendanta straży wydanych bo tak to nie wiadomo kiedy posiadacz szamba jest narażony na konsekwencje kontroli jeżeli są one nakładane i na czym polegają …