edd2018baner

15 i 16 września Olkusz po raz kolejny dołączy do obchodzonych w całej Polsce Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku hasłem przewodnim jest „Niepodległa dla wszystkich” i zgodnie z duchem tego hasła Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu wraz z partnerami zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w zaplanowanych wydarzeniach.

– Ten rok jest wyjątkowy dla wszystkich Polaków i jako miasto z dużym wkładem w dzieło odzyskania niepodległości również chcemy przyłączyć do narodowego świętowania. Europejskie Dni Dziedzictwa są jednym z wielu przedsięwzięć, których zadaniem jest nie tylko przybliżyć historię sprzed stu lat, ale również integrować naszych mieszkańców. Patriotyzm to nie tylko jako oddanie sprawom ojczyzny i szacunek do jej historii oraz tradycji, ale również pielęgnowanie więzi społecznych i poczucia wspólnoty. Dlatego też serdecznie zapraszam mieszkańców Gminy Olkusz do włączenia się w przygotowane dla nich wydarzenia – zachęca Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

W sobotę i niedzielę 15 oraz 16 września odbędą się między innymi spacer historyczny, bieg uliczny III Srebrna Dziesiątka oraz Memoriał im. Kazimierza Chechelskiego, otwarcie wystawy plenerowej „Ojcowie Niepodległości” oraz „Olkusz i ziemia olkuska podczas I wojny światowej w pamiętnikach Jana Jarno cz. III 1918 -20″. Zaplanowana jest również wycieczka autokarowa śladami niepodległości, która jest częścią realizowanego przez Gminę Olkusz projektu „Olkusz – przystanek Niepodległość”, dofinansowanego przez Fundację BGK w ramach programu „Na 100 Niepodległa”. Podczas wycieczki jej uczestnicy poznają historię miejsc związanych z odzyskaniem niepodległości oraz otrzymają gadżety i materiały związane z projektem. (Ilość miejsc ograniczona. Zapisy od 10 do 14 września, tel. 32 6421926, e-mail: it.olkusz@msit.malopolska.pl).

W sobotni wieczór na olkuskim rynku Miejski Ośrodek Kultury zaplanował dla mieszkańców interesującą imprezę, podczas której na scenie wystąpi kabaret K2 oraz zespół Chrząszcze.

Organizatorem Europejskich Dni Dziedzictwa w Olkuszu jest Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu.
Partnerzy: Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Ochotnicza Straż Pożarna w Olkuszu, Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu, Fundacja Banku BGK, Klub Przewodników „Ilkussia” PTTK Olkusz, KS Olkusz, Instytut Pamięci Narodowej, Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu.
Szczegółowy program na plakacie.

UMiG Olkusz

edd2018plakat

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o