Piszesz wiersze, a może śpiewasz? Sprawdź się w artystycznych konkursach, organizowanych przez Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu.
Do 7 maja można nadsyłać prace na XLI Bolesławską Wiosnę Poetycką 2019. W konkursie mogą brać udział zarówno amatorzy, jak i poeci z dorobkiem artystycznym.
Zgodnie z regulaminem, na konkurs mozna nadesłać tylko jeden utwór poetycki. Utwór należy opatrzyć godłem – słowem, umieszczonym w prawym górnym rogu kartki z wierszem; to samo godło powinno występować na dołączonej kopercie zawierającej kartkę z danymi o autorze (godło, imię, nazwisko, adres, numer telefonu). Utwory powinny być wcześniej niepublikowane i nienagradzane w innych konkursach.
Jurorzy nagrodzą laureatów w czterech kategoriach wiekowych: młodsze klasy szkoły podstawowej, starsze klasy szkoły podstawowej, szkoły średnie, dorośli.
Mistrzów pióra poznamy podczas finału, który odbędzie się 17 maja o godz. 17.00 w bolesławskim dworze. Otrzymają oni dyplomy i nagrody ufundowane przez Centrum Kultury w Bolesławiu oraz Starostwo Powiatowe w Olkuszu.
Prace należy przesłać do 7 maja (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Centrum Kultury w Bolesławiu, ul. Głowna 55, 32-329 Bolesław z dopiskiem: XLI Wiosna Poetycka.
Informacje o konkursie udzielane są pod numerem telefonu (32) 6424 073, a regulamin i formularze na stronie www.gminaboleslaw.pl/centrum-kultury
W drugim z artystycznym konkursów, „O dworską nutę”, soliści będą prezentować piosenki z bajek, filmów lub musicali. Aby wziąć udział w konkursie, należy dostarczyć (osobiście, pocztą lub e-mailem) do Centrum Kultury wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z oświadczeniem podpisanym przez rodziców/opiekunów. Termin zgłoszeń upływa 20 maja, a przesłuchania zaplanowano na 24 maja w bolesławskim dworze.
Przewidziano pięć kategorii wiekowych (decyduje rok urodzenia): kat. I – do 6 lat (rocznik 2013 i młodsi), kat. II – 7-10 lat (rocznik 2012-2009), kat. III – 11-13 lat (rocznik 2008-2006), kat. IV – 14-16 lat (rocznik 2005-2003), kat. V – od 17 lat (rocznik 2002 i starsi).
Jurorzy ocenią muzykalność uczestnika, poczucie rytmu, dobór repertuaru, interpretacja utworu i ogólny wyraz artystyczny.
Najlepsi zaprezentują się podczas czerwcowego Święta Gminy Bolesław.
Fot. CK Bolesław