1

„Podaj dalej… drugie życie odpadów” – taki tytuł nosi pierwsza olkuska edycja konkursu plastycznego, jaki w ramach kampanii Sprzątanie Świata 2016 zorganizowany został przez Romana Piaśnika – Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Do udziału w konkursie tym zaproszeni zostali uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych i gimnazjaliści. 19 października w MDK odbyły się artystyczne zmagania, do których przystąpiło blisko 40. młodych plastyków.

2

Zgodnie z regulaminem każda szkoła podstawowa wydelegować mogła na konkurs do trzech uczestników, zaś gimnazja maksymalnie trzy dwuosobowe drużyny. W ubiegłą środę do MDK przybyli przedstawiciele jedenastu szkół podstawowych: Nr 1, 2, 4, 5 i 10 z Olkusza oraz z Kosmolowa, Osieka, Sieniczna, Witeradowa, Zawady i Żurady, a także dwie drużyny reprezentujące Gimnazjum Nr 1 w Olkuszu.

3

Otwarcia konkursu dokonał Łukasz Rychlewski – Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Wkrótce potem do tworzenia prac w technice pasteli przystąpili uczniowie klas IV – VI, zaś kilka godzin później gimnazjaliści rozpoczęli tworzenie instalacji – recyklingu. Temat, z którym zmierzyli się tego dnia wszyscy uczestnicy, brzmiał tak jak tytuł konkursu: „Podaj dalej… drugie życie odpadów”.

4

Cele, jakie przyświecały organizatorom, to, cytując regulamin: „(…) pobudzanie i rozwijanie aktywności plastycznej dzieci i młodzieży, uwrażliwienie ich na problemy najbliższego środowiska, kształtowanie postaw pro-ekologicznych oraz stworzenie płaszczyzny wymiany doświadczeń plastycznych.” Jak udało się cele te osiągnąć? To warto ocenić samemu odwiedzając pokonkursową wystawę. Jej otwarcie nastąpi 4 listopada 2016 r. w sali kawiarni MDK przy ul. F. Nullo 29. Wernisaż poprzedzi wręczenie nagród wyłonionym przez jury autorom najlepszych prac.

MOK Olkusz

5

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze