my i wy 2

Dobiegła końca realizacja projektu „My i Wy to mi(My)” Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Jego uczestnicy udowodnili, że międzypokoleniowa współpraca może przynieść interesujące, artystyczne efekty.

W projekcie uczestniczyli nastolatkowie i seniorzy. Współpraca między pokoleniami przyniosła znakomite efekty. Podczas warsztatów muzycznych, teatralnych czy fotograficznych uczestnicy wspólnie poznawali tajniki świata sztuki. Młodszych i starszych szybko połączyła wspólna artystyczna pasja. 

Głównym celem projektu była nauka nowych umiejętności, ale i uczenie się współpracy, wymiana międzypokoleniowych doświadczeń oraz łamanie stereotypów związanych z różnicą wieku i różnicą pokoleń.

my i wy 1

Kilka miesięcy pracy zaowocowało wystawieniem finałowego spektaklu. Publiczność mogła go obejrzeć w olkuskim MOK – u. Uczestnicy pochwalili się również plastycznymi pracami, które wykonywali indywidualnie i grupowo. Wspólna praca nosi tytuł „Droga”.
Widzowie mieli okazję nie tylko podziwiać efekty projektu w formie spektaklu pantomimy przygotowanym pod okiem instruktorów z grupy teatralnej MOK – Glutaminian Sodu, ale i zagrać z orkiestrą towarzysząca przedstawieniu. Relacja z realizacji projektu został przygotowana w formie multimedialnej prezentacji. Każdy otrzymał też „Pamiętnik Warsztatowy”, czyli książeczkę z zapiskami i zdjęciami uczestników z warsztatów.

my i wy 3

-Bardzo się cieszę, że po raz kolejny MOK w Olkuszu uzyskał dofinansowanie na działania artystyczno-edukacyjne, tym razem z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to o tyle ważne, że stwarza to płaszczyznę do realizowania dodatkowych wspólnych projektów międzypokoleniowych.
Dziękuję osobom, które pracowały z grupami warsztatowymi: Michałowi Mączce, Joannie Szarras, Agnieszce Wołoszyn, Maciejowi Nabiałkowi, Dorocie Stachowicz – Mączce, Kai Szarras-Kudzi, Adamowi Sowuli oraz pozostałym pracownikom MOK w Olkuszu oraz partnerom, którzy zaangażowali się w realizację naszego projektu. W szczególności dziękuję wszystkim uczestnikom warsztatów. Mam nadzieję, że dobrze się z nami bawiliście, a efekty w postaci finałowego spektaklu były naprawdę niesamowite. Bardzo serdecznie Wam gratuluję i mam nadzieje, że to nie ostatnia przygoda z MOK w Olkuszu i, że spotkamy się jeszcze nie raz – mówi dyrektor olkuskiego MOK -u Beata Soboń.

my i wy 4

Projekt „My i Wy to mi(My)” realizowany przez olkuski MOK był dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. Partnerami inicjatywy byli: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Olkuszu i Gminna Rada Seniorów.

mkidn 01 cmyk

Fot. MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze