bajkowy 1

„Bajkowy Koncert” – pod takim hasłem w czwartkowe przedpołudnie odbyła się impreza z myślą o najmłodszych uczniach całej gminy, której organizatorem był MOK i olkuskie Stowarzyszenie Teatralno-Literackie. Przez blisko dwie godziny dzieci mogły liczyć na wspaniałą zabawę. One same również zaprezentowały swoje umiejętności wokalno-artystyczne.

Koncert, który do sali widowiskowej MOK-u ściągnął komplet młodej publiczności potraktowano jako spóźniony Dzień Dziecka. O tym niezwykłym dniu wspominał nie tylko prowadzący widowisko prezes STL Przemysław Kania, ale również starosta Paweł Piasny. – Jak ja wam zazdroszczę Waszego wieku. Musicie wiedzieć, że to najlepszy czas w życiu, pełen wolności i beztroski – mówił starosta, który jednocześnie złożył dzieciom najlepsze życzenia z okazji ich święta i jednocześnie obdarował je słodkimi upominkami.

Dla milusińskich przygotowano wiele atrakcji. Główna w tym zasługa Moniki Korpusik z Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, która najpierw wystąpiła z ludowym repertuarem, a później bawiła dzieci utworami znanymi z bajkowych ekranów kinowych. Były także zgadywanki, zabawy ruchowe i wspólna zabawa, także i na scenie. MOK już dawno nie widział tak żywo reagującej publiczności.

bajkowy2

Dzieci swoją energię i talenty prezentowały też podczas krótkich przedstawień wokalno-artystycznych. Uczniowie szkoły podstawowej z Gorenic śpiewem przypomnieli swoim rówieśnikom o zbliżających się wakacjach, a uczniowie olkuskiej SP 3 wystąpili z programem „Laleczka z Saskiej Porcelany”. Swoje talenty ujawnili również uczniowie z SP w Osieku oraz z olkuskiej „Szóstki” i „Dziesiątki”. Na zakończenie na scenie pojawiło się blisko 400 osób. Wspólna zabawa sprawiła, że organizatorzy już dzisiaj myślą o przyszłorocznym Dniu Dziecka. 

{joomplu:53177}{joomplu:53162}{joomplu:53143}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze