DSCF0056

W miniony czwartek w Miejskim Ośrodku Kultury w Bukownie odbyło się spotkanie autorskie z poetką Janiną Dąbrową (na zdj. w środku). Promowano najnowszy tomik wierszy pani Janiny, zatytułowany „Wypełnić pustkę”. Wydawcą publikacji jest bukowieński MOK wraz z działającym tu Klubem Literackim „Liść Bukowy”.

Wydawnictwo zawierające prawie czterdzieści utworów jest wynikiem trzyletniej pracy twórczej bukowieńskiej poetki. Wiersze zawarte w publikacji zostały podzielone według trzech grup tematycznych. Pierwszą grupę stanowią utwory najbardziej osobiste i emocjonalne, traktujące głównie o miłości i przemijaniu, będące świadectwo przemian zachodzących w człowieku po stracie najbliższej osoby. Drugą grupą utworów są teksty o tematyce religijnej ukazujące osobisty dekalog poetki i będące dowodem na to, jak ważne miejsce zajmuje w życiu autorki wiara. W trzeciej części tomiku spotykamy z kolei wiersze o lekkim zabarwieniu humorystycznym, traktujące o rzeczywistości w sposób zdystansowany i mniej poważny.

Podczas czwartkowego spotkania wybrane utwory Janiny Dąbrowy zabrzmiały w wykonaniu samej autorki, a także dwóch innych bukowieńskich poetek – Urszuli Kalecińskiej-Kucik i Danuty Majcher. Wieczór umiliły występy wokalne Amelki i Emilki Kańczugi oraz Magdaleny Urbańskiej z sekcji wokalnej Studia Efendi Clue działającej w MOK. Uczestnicy spotkania obejrzeli również prezentację multimedialną składającą się z ilustrowanych zdjęciami i muzyką wierszy Janiny Dąbrowy, przygotowaną przez Emilię Gołąb, opiekunkę Klubu Literackiego „Bukowy Liść”. Emilia jest także redaktorem wspomnianego wydawnictwa. Spotkanie poprowadziła dyrektor MOK Aneta Nielaba.

DSCF0058

DSCF0077

DSCF0068

DSCF0065

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tyka dla krytyka
Tyka dla krytyka
4 lat temu

Nie zgnębi mnie byle przytyk,
W dupie miejsce mam dla krytyk. . .
(Jan Sztaudynger)

piotrekm
piotrekm
4 lat temu

[quote name=”Jan Sztaudynger”]Poeta

Jestem kąkolem,
Zdobię i zachwaszczam pole.[/quote]

Ceń cień… 😉

Jan Sztaudynger
Jan Sztaudynger
4 lat temu

Poeta

Jestem kąkolem,
Zdobię i zachwaszczam pole.