dzieci1

„Nawet się nie zorientowałeś
A już pięknie pracowałeś.
Choinka-śnieżynka, mikołajki-grajki
To dla Ciebie łatwe bajki
Choć to proste rymowanie,
Niech na zawsze Ci zostanie”

dzieci2Takie motto przyświecało uczniom klasy IV b Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu, podczas zorganizowanej z 14. na 15. grudnia „ Baśniowej Grudniowej Nocy” w budynku byłej szkoły w Podlesiu Rabsztyńskim. Dzieci mogły bawić się przy choince, śpiewać kolędy, rywalizować ze sobą w takich konkurencjach jak: wykonywanie świątecznego stroiku, układanie życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia, przygotowanie świątecznej kartki itp.
Głównym punktem spotkania było czytanie przez panią  dyrektor Grażynę Kaziród fragmentów książki pt. „ Historia ukryta w czekoladzie”. Uczniowie obejrzeli również ekranizację tej pięknej świątecznej opowieści.

 

Po wieczornych emocjach, wszyscy ułożyli się w śpiworach do snu. Rano opowieściom nie było końca. Zarówno uczniowie olkuskiej „piątki” jak i ich rodzice byli bardzo zadowoleni z możliwości uczestniczenia ich pociech w takiej imprezie. – To, co zostanie im w sercu z tego uroczego, magicznego wieczoru pozostanie już na zawsze w ich pamięci-powiedziała mama jednego z uczniów. – Mamy nadzieję, że takie spotkania będą organizowane częściej-dodała.

Inicjatorkami spotkania były nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 5 W Olkuszu: Celina Januszek, Marta Rdest, Beata Kocjan oraz Elżbieta Szymczyk.

                                   

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze