2

Około 70 obrazów zostało zaprezentowanych na wystawie Grupy Malarstwa OUTW działającej w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu, przy Olkuskim Uniwersytecie III Wieku. Tytuł wystawy „Barwy i Emocje” – bo zapewne jednego i drugiego nie zabrakło podczas wernisażu.

Wystawę otworzyła Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu – Beata Soboń – dziękując za liczne przybycie wielu przyjaciół, sympatyków sztuki, wśród których nie zabrakło artystów olkuskich. Grupa Malarstwa OUTW działa już 11 lat. Od początku grupę prowadzi instruktor MOK – Klaudia Zub-Piechowicz. Zajęcia prowadzili również Leszek Nadobny i Zofia Rola-Wywioł.

 

4

Prace studentów Grupy Malarstwa cieszą się coraz większą popularnością w Olkuszu i nie tylko. Malarze zapraszani są na okoliczne plenery plastyczne, wystawy z zaprzyjaźnioną grupą twórców „Relacje” skupiającą się w Energetycznym Centrum im. J. Kiepury w Sosnowcu, czy Klubem Przyjaźń, który po raz kolejny zaprosił studentów na wystawę. Regularnie, z dużym powodzeniem, twórcy z Grupy Malarstwa reprezentują Olkuski Uniwersytet III Wieku podczas Chrzanowskiej Wiosny Artystycznej w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie.

1

Tematyka prac jest niezwykle różnorodna. Każdy z malarzy na swój indywidualny sposób interpretuje rzeczywistość świata widzialnego, jak i tego z marzeń i snów. Pojawia się martwa natura ustawiana w pracowni, ulubione motywy w pejzażu, kwiaty, anioły, a także po raz pierwszy – wszechświat. Na wystawie zaprezentowany jest także obraz opiekunki grupy – Klaudii Zub-Piechowicz, która jest także autorką aranżacji.

3

Oto wystawiający artyści: Zofia Własnowolska, Maria Bień, Misia Bik, Marianna Lewowska, Grażyna Karcz, Teresa Piaskowska, Kamilla Spyra, Krystyna Wójcikiewicz, Stanisław Marek oraz Dariusz Skrzynecki.

5

Klaudia Zub-Piechowicz, opiekunka grupy, powiedziała: -Szanowny Odbiorco Sztuki; kiedy stoisz przed obrazem artysty, twórcy, nie patrzysz tylko na przedmiot. To dzieło okupione jest tysiącem godzin niepewności, czasem zwątpień i eksperymentów. Patrzysz na dni, tygodnie, miesiące frustracji, oraz momenty czystej radości, czasem i euforii… Patrzysz nie tylko na obraz – widzisz kawałek serca, część duszy i moment czyjegoś życia. I cały ten świat twórcy możesz zobaczyć na dzisiejszej wystawie…

6

Zatem zapraszamy serdecznie do obejrzenia wystawy. Ekspozycja trwa do 23.02.2018 r. w godzinach otwarcia Muzeów.

MOK Olkusz

7

8

9

10

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze