basen remont1

Jeszcze przez niespełna miesiąc potrwa remont basenów i boisk na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego „Czarna Góra” w Olkuszu. Renowacja niecek oraz niewierzchni poliuretanowych nie opóźni rozpoczęcia sezonu letniego, który został zaplanowany na ostatni weekend czerwca.

Remontu wymagał głównie duży basen i jego niecka, która przez ostatnie lata była jedynie odświeżana. Teraz przyszedł czas na jej gruntowne odnowienie. Prace obejmują również uszczelnienie szczelin dylatacyjnych, remont rynny przelewowej oraz wymianę części płytek. Także i brodziki odzyskają swój dawny blask. Zmodernizowana zostanie „wyspa” oraz „rzeka”. Szacunkowo, wszystkie prace przy nieckach basenowych będą kosztowały ponad 106 tysięcy złotych. Całość inwestycji zostanie sfinansowana z budżetu gminy Olkusz.

Dobre wieści mamy również dla korzystających z boisk wielofunkcyjnych. Granie w siatkówkę czy w koszykówkę będzie tego lata dużo bardziej komfortowe i bezpieczne. Wykonawca zregeneruje bowiem podziurawioną nawierzchnię poliuretanową oraz oczyści i uzupełni braki na boisku do kosza. Te prace wyceniane są na 29,5 tys. zł. Także i w tym przypadku za renowację zapłaci gmina.

Część niezbędnych prac remontowych na OSW Czarna Góra jest systematycznie wykonywana przez pracowników MOSiR-u. Każdego dnia dbają o estetyczny wygląd terenów zielonych i innych obiektów zlokalizowanych na terenie kompleksu.

basen remont2

Remont przy ul. 29-listopada trwa, jednak nie ma obaw, że przez renowację głównych atrakcji terenu, opóźniony zostanie początek sezonu basenowego. Ten wyznaczony został na weekend 25-26 czerwca, a więc tuż po zakończeniu roku szkolnego.

Odnowiony basen, brodziki oraz boiska, mają przyciągnąć do Olkusza liczne grono amatorów wakacyjnego odpoczynku nad wodą. W poprzednim roku wpływy za bilety wyniosły blisko 365 tys. zł, co stanowiło ogromny wzrost w stosunku do roku 2014 (ponad 80% więcej pieniędzy za wejściówki). Trudno mówić o dokładnej liczbie mieszkańców i gości z zewnątrz, którzy odwiedzili w minionym roku olkuski kompleks basenowy (mnogość sprzedanych biletów rodzinnych, na które wchodzi po kilka osób), jednak w wodzie znalazły się dziesiątki tysięcy ludzi. Jeśli tegoroczne lato będzie równie upalne jak poprzednie, to możemy spodziewać się podobnych wyników.

basen remont3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Romuald
Romuald
6 lat temu

Dlaczego obecna władza tak panicznie boi się podać informacji; jak nazywają się wykonawcy robót i w jakim trybie zostali wybrani. Po co społeczeństwo ma wiedzieć na co przeznaczane są ich pieniądze i kto jest pupilkiem w ich wydawaniu. Gmina zrezygnowała z informacji podawanych w centralnym rejestrze umów; hulaj duszo – piekła nie ma!!! Czy odpowiednie instytucje nie powinny się tym zainteresować? A może zaczyna obowiązywać zasada, że władzy nie powinno się patrzeć na ręce, bo ona wie najlepiej?

KOLA
KOLA
6 lat temu

BO W POLSCE REMONTY ZAWSZE ROBI SIĘ NIE W PORĘ -TAKA NASZA SPECJALNOŚĆ- DOBRZE ZE CHOCIAŻ PRZEZ WAKACJE GO OTWORZĄ.
CO PONIEKTÓRZY TEZ NIECH PRZESTANA NARZEKAĆ -NIECH SIĘ CIESZĄ ZE Z OGOLĘ TAKI BASEN JEST W OLKUSZU -W BUKOWNIE TEZ JEST ODKRYTY I OTWARTY JEDYNIE W SEZONIE LETNIM!!

pavv
pavv
6 lat temu

Ten basen już od samego początku remontu gdzieś w roku 2000 był pomyłką! W tym samym okresie remontowano a właściwie budowano od zera kryty basen na os. Młodych. Była wtedy okazja aby go zburzyć i wybudować jeden porządny basen odkryty wraz z krytym na Czarnej Górze który by działał cały rok jak to jest np. w Dąbrowie Górniczej – połączona cześć kryta z odkrytą.
Kolejną paranoją jest zjeżdżalnia czynna kilkanaście min. na godzinę. Wszędzie gdzie byłem w Polsce czy to za granicą zjeżdżalnia jest czynna bez przerwy.

ratownik
ratownik
6 lat temu

paranoja to pomysł burmistrza żeby robić odkryty basen gdy kilka lat z rzędu zima z mrozami trwa 2-3 tygodnie. Nawet dobry pomysl podgrzewania wody w okresie letnim, nie rekompensuje włożenia miliona zlotych w lodowisko na wodzie. Ale to i tak nie przebije pomysły włożenia blisko 10 mln złotych w jeden budynek przy rynku aby potem ten budynek odsprzedać…

Marine
Marine
6 lat temu

Super…jak zwykle otwarcie basenu w ostatni weekend czerwca…co tam, że kilka lat wcześniej największe upały są właśnie w czerwcu, po co otwierać basen wcześniej aby generował zyski?! A jak słyszałem pretekst, że otwierają go po zakończeniu roku szkolnego, aby młodzi ludzie nie wagarowali:) Nasz basen to jakaś paranoja!