herb olkusza

Ogłoszenie UMiG
Na ostatnim połączonym posiedzeniu Komisji Rozwoju i Gospodarki Miejskiej oraz Komisji Praworządności i Samorządności radni zaakceptowali projekt uchwały dotyczący wystąpienia Gminy Olkusz ze Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” z siedzibą w Olkuszu.

 

Niestety, radni przeciwni tej propozycji, uzasadniali swoją decyzję populistycznymi argumentami, rozpowszechniając wśród Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz nieprawdziwe informacje. Postanowiłem je sprostować, przedstawiając jednocześnie dane oraz fakty z ostatnich miesięcy funkcjonowania ZKG „KM”.

Gmina Olkusz wpłaca na konto Związku najwięcej spośród czterech gmin do niego należących. W 2016 r. będzie to kwota 3 417 708 zł. Bukowno przekaże do wspólnego budżetu 541 019 zł, Bolesław – 710 051 zł, Klucze – 766 506 zł. Gmina Olkusz wpłaci więcej niż pozostałe gminy razem wzięte. Rozsądek podpowiada zatem, że w najważniejszych sprawach to Gmina Olkusz powinna mieć głos decydujący, ponieważ w ponad 60% finansuje komunikację publiczną. Ostatnie wydarzenia pokazały jednak, że głos Gminy Olkusz nie jest respektowany. Najpierw, mimo sprzeciwu przedstawicieli Gminy Olkusz, zmuszono nas do zwiększenia dopłaty na rzecz Związku o 400 tys. zł, następnie odmówiono Gminie Olkusz prawa do wskazania przewodniczącego Zarządu, proponując procedurę konkursową na to stanowisko. Dlaczego pozostałe gminy nie zaproponowały procedury konkursowej w ZKG „KM” również dla stanowisk zajmowanych przez przedstawicieli tych gmin?

Brak reprezentanta Gminy Olkusz w Zarządzie Związku wiąże się z realnymi konsekwencjami. W propozycji Zarządu ZKG „KM” dotyczącej nowej taryfy biletowej znalazł się zapis, zgodnie z którym Mieszkańcy terenów wiejskich Gminy Olkusz mieli płacić 50% więcej za bilety niż Mieszkańcy pozostałych gmin oraz miasta Olkusz. Jestem przekonany, że nie stałoby się tak, gdyby nad taryfą pracował również przedstawiciel Gminy Olkusz.

Mimo że Gmina Olkusz wpłaci w tym roku na konto Związku kwotę 3,4 mln zł, zdaniem obecnego Zarządu, nie jest uprawniona do otrzymania podstawowych informacji dotyczących komunikacji realizowanej na terenie Miasta i Gminy Olkusz. Wprawdzie (dopiero po publikacji mojego artykułu w Przeglądzie Olkuskim) niektóre dane zostały udostępnione, ale były one uogólnione i niewystarczające do wykonania rzetelnej analizy. Mój powtórny wniosek o udostępnienie szczegółowych informacji pozostał bez odpowiedzi. Na uzyskanie części informacji Gmina Olkusz oczekuje od marca.

Jeżeli Mieszkańcy Miasta i Gminy Olkusz nie będą traktowani sprawiedliwie przez przedstawicieli pozostałych gmin, jestem gotów wystąpić ze Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna”. Część radnych próbuje przekonywać, że w Olkuszu nie będzie komunikacji miejskiej. Jest to oczywista nieprawda. Gwarantuję, że komunikacja publiczna na terenie Miasta i Gminy Olkusz będzie funkcjonowała bez zakłóceń, bez względu na to, czy Gmina Olkusz będzie ją realizowała samodzielnie, czy w ramach Związku.

Zleciłem profesjonalnej firmie przygotowanie analizy możliwości zorganizowania przez Gminę Olkusz komunikacji we własnym zakresie, na przynajmniej takim samym poziomie jak dotychczas. Już teraz szacunki pokazują, że może być ona nawet milion złotych tańsza niż obecnie. Ten milion złotych Gmina Olkusz mogłaby przeznaczyć na inne cele, w tym inwestycyjne…

Dotychczas Gmina Olkusz, mając największe zobowiązania finansowe względem ZKG „KM”, nie miała gwarancji, że jej głos będzie szanowany. Niekorzystne zapisy w statucie uprawniają pozostałe gminy do podejmowania decyzji w imieniu Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz.

Jako Burmistrz muszę podejmować trudne decyzje, czasem na forach międzygminnych twardo żądać respektowania interesów Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz. Bardzo niedobrze, że są radni, którzy wykorzystują ten fakt do osłabiania pozycji Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz w rozmowach z innymi podmiotami. Nie służy to Mieszkańcom Gminy Olkusz. Gwarantuję, że nie ulegnę presji i będę stanowczo zabiegał o niższe ceny za usługi komunalne i o lepszą jakość tych usług. Część radnych nadal będzie próbowała przekonywać, że ZKG „KM” jest jedynym gwarantem organizacji sprawnej komunikacji miejskiej. Bez wskazywania nazwisk – jeden z radnych, przeciwny mojej propozycji wystąpienia Gminy Olkusz ze Związku, obecnie pracuje w ZKG „KM”-ie, a dwóch z nich, stawiając swoje pierwsze kroki na rynku pracy, już wnioskowało o stanowisko przewodniczącego Zarządu ZKG „KM”.

Dostrzegam dwa możliwe rozwiązania, które zagwarantują Gminie Olkusz zakres praw adekwatny do zobowiązań: zmianę statutu ZKG „KM”, możliwą wyłącznie w przypadku wyrażenia podobnej woli przez przedstawicieli pozostałych gmin, albo wystąpienie Gminy Olkusz ze Związku i samodzielna organizacja komunikacji. Zgodnie z przepisami, uchwała w tej sprawie musi być podjęta do końca czerwca.

Jednocześnie dziękuję za wsparcie tym radnym, którzy dostrzegają pilną potrzebę dochodzenia praw Gminy Olkusz w ZKG „KM” – finansowanym przede wszystkim przez Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz. Gwarantuję, że nie podejmę żadnej istotnej decyzji bez konsultacji, jednak uważam, że teraz jest najlepszy moment, aby naprawić dotychczasowe zaniedbania.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz
Roman Piaśnik

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
72 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
trójnóg
trójnóg
6 lat temu

[quote name=”tyfus”]Burmistrz Piasnik wykonał zadanie aby opuścić związek dzięki głosowaniu 12 radnym.Mieszkańcy radni na których glosowaliscie teraz są za likwidacją komunikacji gdzie wprowadzają dla Was utrudnienia gdzie nie będzie darmowych przejazdów a także biletów ulgowych. Włodarz oraz 12 radnych doprowadza gminę do większego bezrobocia gdyż to nie chodzi tylko o pracowników związku tylko firmy przewozowe będą musiały odesłać pracowników na bezrobocie.Ale radni i burmistrza jak były wybory samorządowe to obiecywali ludziom co najlepszego zrobią dla nich.[/quote]
Większych bzdur to już nie można wymyślić. Populistyczne straszenie to ich domena.

tyfus
tyfus
6 lat temu

Burmistrz Piasnik wykonał zadanie aby opuścić związek dzięki głosowaniu 12 radnym.Mieszkańcy radni na których glosowaliscie teraz są za likwidacją komunikacji gdzie wprowadzają dla Was utrudnienia gdzie nie będzie darmowych przejazdów a także biletów ulgowych. Włodarz oraz 12 radnych doprowadza gminę do większego bezrobocia gdyż to nie chodzi tylko o pracowników związku tylko firmy przewozowe będą musiały odesłać pracowników na bezrobocie.Ale radni i burmistrza jak były wybory samorządowe to obiecywali ludziom co najlepszego zrobią dla nich.

Olkuszek
Olkuszek
6 lat temu

Dostał pan Kmita od burmistrza stołek Przewodniczącego komunikacji miejskiej to mógł dalej na nim siedzieć. Albo się jest konsekwentnym albo się tylko udaje. Obejrzyjcie na Przeglądzie jakie plany co do komunikacji ma pan Kmita i to krótko przed rezygnacją. Po co to wszystko było, ja się pytam. Program prowadził pan Fita.

aaab
aaab
6 lat temu

[quote name=”lukas”][quote name=”lukas”][quote name=”majks”]Brawo , jesteśmy z Tobą , takiego nam potrzeba było burmistrza[/quote]
Nikt mnie tak dziś nie rozbawił 😆 😆 :lol:[/quote]
A jednak. Obywatelka rozwaliła system 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆
[quote name=”Obywatelka”]Brawo Panie Burmistrzu za charakter prawdziwego mężczyzny![/quote][/quote]
BIEDNA NIE WIDZIAŁA NIGDY PRAWDZIWEGO CHŁOPA I MYŚLI ,ŻE BURMISTRZ…ECH…

lukas
lukas
6 lat temu

[quote name=”lukas”][quote name=”majks”]Brawo , jesteśmy z Tobą , takiego nam potrzeba było burmistrza[/quote]
Nikt mnie tak dziś nie rozbawił 😆 😆 :lol:[/quote]
A jednak. Obywatelka rozwaliła system 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆
[quote name=”Obywatelka”]Brawo Panie Burmistrzu za charakter prawdziwego mężczyzny![/quote]

aaab
aaab
6 lat temu

[quote name=”Theon”][quote name=”aaab”]do xyz
jeśli u mnie z intelektem wszystko ok to 463 nie istnieje po to by wozić ludzi z Olkusza do bukowna tylko po to aby umożliwić komunikację między Olkuszem sławkowem bukownem a małymi wioskami które nez niego byłyby odcięte od świata…467 nie przyjechało?zadzwoń człowieku do zkg km tam też pracują ludzie którzy „ogarniają temat ” i wiedzą,ze taki incydent może wkur…c pewnie wyciagna konsekwencje-i wnioski[/quote]
z małych wiosek, to niech ich druhowie z osp wożą swoimi nowymi wozami – przynajmniej będzie z nich jakiś pożytek[/quote]
ja rozumiem-jesteś ignorantem-trudno-tak bywa wolno ci jako osobie prywatnej.gorzej kiedy podobnie myśli burmistrz i rozwala komunikację międzygminną która jest czymś absolutnie potrzebnym

Obywatelka
Obywatelka
6 lat temu

Brawo Panie Burmistrzu za charakter prawdziwego mężczyzny!

lukas
lukas
6 lat temu

[quote name=”majks”]Brawo , jesteśmy z Tobą , takiego nam potrzeba było burmistrza[/quote]
Nikt mnie tak dziś nie rozbawił 😆 😆 😆

Theon
Theon
6 lat temu

[quote name=”aaab”]do xyz
jeśli u mnie z intelektem wszystko ok to 463 nie istnieje po to by wozić ludzi z Olkusza do bukowna tylko po to aby umożliwić komunikację między Olkuszem sławkowem bukownem a małymi wioskami które nez niego byłyby odcięte od świata…467 nie przyjechało?zadzwoń człowieku do zkg km tam też pracują ludzie którzy „ogarniają temat ” i wiedzą,ze taki incydent może wkur…c pewnie wyciagna konsekwencje-i wnioski[/quote]
z małych wiosek, to niech ich druhowie z osp wożą swoimi nowymi wozami – przynajmniej będzie z nich jakiś pożytek

?????
?????
6 lat temu

[quote name=”majks”]Brawo , jesteśmy z Tobą , takiego nam potrzeba było burmistrza[/quote]
Nie pisz o Sobie w liczbie mnogiej!

majks
majks
6 lat temu

Brawo , jesteśmy z Tobą , takiego nam potrzeba było burmistrza

Valdez76
Valdez76
6 lat temu

A w Olkuszu to nie ma ludzi kumatych co takie opracowanie mogą zrobić? A urzędnicy w magistracie podobno po studiach,fachowcy. To trzeba firmę zewnętrzną brać? Projekt ronda..setki tysięcy. Projekt przystanku czy ścieżki rowerowej to samo. To nie może jeden z drugim geodeta z gminy czy starostwa tego zrobić? Jeśli nie to znaczy,że się nie nadaje na swoje stanowisko.I tak zaoszczędzone pieniądze można spożytkować na inne cele,których nie mało u nas.

Stasek kamycki
Stasek kamycki
6 lat temu

[quote name=”Prokuraturia”]Sprawą tego forum już zajmują się stosowne organy. Radzę więc wszystkim, aby ważyli słowa. Bo jak widać zarówno jedna jak i druga strona przegina. Bohaterów co piszą głupoty podszywając sie pod różne niki niebawem dosięgnie surowa kara.[/quote]
Jeżeli krytycznie oceniasz działalność osoby publicznej , powtarzam krytycznie , podajesz fakty , prawdę , to może to być niesmaczne dla takiej osoby ale na pewno nie podlega stosownym organom , zgadzam sie ze jedni i drudzy przeginają , natomiast „prokuraturio ” jak widać juz osadziles , czy dobrze czy żle to nie tobie sądzić . Ja osobiście jestem przeciw takim zachowaniom , no ale …… czasami odpowiedzieć trzeba .

Do Prokuraturia
Do Prokuraturia
6 lat temu

[quote name=”Prokuraturia”]Sprawą tego forum już zajmują się stosowne organy. Radzę więc wszystkim, aby ważyli słowa. Bo jak widać zarówno jedna jak i druga strona przegina. Bohaterów co piszą głupoty podszywając sie pod różne niki niebawem dosięgnie surowa kara.[/quote]
Sprawą smolnych rączek,opryszków wszelakich różnych cwaniaków,chachmęciarzy co zachachmęcili i zniszczyli wiele miejsc pracy naszym mieszkańcom pow.olkuskiego już dawno powinny się zająść stosowne organy.Na złodzieju czapka gore i niebawem dosięgnie surowa kara.

Prokuraturia
Prokuraturia
6 lat temu

Sprawą tego forum już zajmują się stosowne organy. Radzę więc wszystkim, aby ważyli słowa. Bo jak widać zarówno jedna jak i druga strona przegina. Bohaterów co piszą głupoty podszywając sie pod różne niki niebawem dosięgnie surowa kara.

xyz
xyz
6 lat temu

[quote name=”aaab”]do xyz
jeśli u mnie z intelektem wszystko ok to 463 nie istnieje po to by wozić ludzi z Olkusza do bukowna tylko po to aby umożliwić komunikację między Olkuszem sławkowem bukownem a małymi wioskami które nez niego byłyby odcięte od świata…467 nie przyjechało?zadzwoń człowieku do zkg km tam też pracują ludzie którzy „ogarniają temat ” i wiedzą,ze taki incydent może wkur…c pewnie wyciagna konsekwencje-i wnioski[/quote]
Ogarniasz fakt że 466 kursuje tylko w dni nauki szkolnej? Może pracujmy też tylko w dni nauki szkolnej. Linii jest za mało a połączenia są za długo powinny być bezpośrednie. ale nie po co. Lepiej puścić jeden autobus i niech jedzie przez 7-8 wiosek z dystansem 40 km. Oprócz 463 jest 464, który owszem jedzie krócej ale jak napisałem wcześnie: 1 kurs na 3 godziny. Nie ma więc możliwości pojechać z Bukowna do Olkusza (trasa która zajmuje 15-20 minut) i wrócić w ludzkim okresie czasy tylko po 3 albo 5-6 godzinach.
Jeśli trasy są nierentowne to trzeba zmniejszać straty. Po co jeżdżą takie długie autobusy? Należy je zamienić na mikrobusy i minibusy. Jak PolskiBus miał tylko jednego klienta to nie wysłał autokaru tylko podstawił samochód osobowy.
Ktoś w ogóle w ZKG przeprowadzał badania/ankiety jakie jest rzeczywiste zapotrzebowanie na konkretnych liniach?

Staś Gąska
Staś Gąska
6 lat temu

[quote name=”Staś Gąska”]Chciałoby się napisać za Żeromskim – „ogary poszly w las”. Ale niestety, co najwyżej słychać sforę wiejskich kundli ujadających z każdej strony. Silnych szczekaniem w grupie, a spiep….jacych przy machnięciu kijem. Ogólnie – poziom dyskusji godny magla, natomiast poziom zacietrzewienia godny bandy kiboli. Rozdać kije baseball`owe, kastety i jesteście w stanie rozpie…yć łeb drugiemu w imię obrony własnego zdania. ZAPRAWDĘ, JAKIEŻ TO POLSKIE. A teraz dalej ujadać.[/quote]
A cóz to??? Burki podwórkowe zamilkły ?? Ni warknięcia, ni szczeknięcia. Brak instrukcji od psiarczyka czy niemoc niedzielna. A może najlepiej idzie komentowanie samych siebie. Oczadziały nienawiścią Olkuszu. Czy potrafisz docenic kogokolwiek ? Piaśnik zły, Rzepka zły, Kallista beznadziejny, Nixon aferzysta, Clinton rozpustnik. Kogo wam potrzeba, kogo jesteście w stanie zakceptować ? Siebie? Pewnie tylko do momentu aż zaczniecie się żreć między sobą (czyli nie dłużej niż miesiąc). No, odwagi trochę bo nudą wieje.

Młody
Młody
6 lat temu

[quote name=”Łydzia stas”]MY MIESZKAŃCY OLKUSZA DLA OCZYSZCZENIA ATMOSFERY WOKÓŁ PANA OSOBY WZYWAMY PANA DO DEBATY I GODNEGO REPREZENTOWANIA NAS W DEBACIE Z burmistrzem i wójtami ościennych gmin , podpisano

OLKUSZANIE[/quote]

Łydkę Stanisława wzywacie, a po co …

skoczek
skoczek
6 lat temu

[quote name=”Janka”]Pan Kmita wpadł na chwilę do związku zarobił sobie na samochód i nawiał.
Bał się odpowiedzialności. Nie przyjął wiceburmistrza bo bał się odpowiedzialności.
Najbardziej pasuje mu za nic nie odpowiadać, wypisywać bzdury w (moderacja)ie Olkusza i mieszać ludziom w głowach. Zobaczymy jak długo popracuje w krusie.[/quote]
Kupił to już nowy – używany samochód, jaki ?. Teraz go stać ?.

Łydzia stas
Łydzia stas
6 lat temu

MY MIESZKAŃCY OLKUSZA DLA OCZYSZCZENIA ATMOSFERY WOKÓŁ PANA OSOBY WZYWAMY PANA DO DEBATY I GODNEGO REPREZENTOWANIA NAS W DEBACIE Z burmistrzem i wójtami ościennych gmin , podpisano

OLKUSZANIE

Janka
Janka
6 lat temu

Pan Kmita wpadł na chwilę do związku zarobił sobie na samochód i nawiał.
Bał się odpowiedzialności. Nie przyjął wiceburmistrza bo bał się odpowiedzialności.
Najbardziej pasuje mu za nic nie odpowiadać, wypisywać bzdury w Pulsie Olkusza i mieszać ludziom w głowach. Zobaczymy jak długo popracuje w krusie.

Łydzia stas
Łydzia stas
6 lat temu

do burmistrza Romana Piasnika STAŃ. PAN. DO. DEBATY

aaab
aaab
6 lat temu

do xyz
jeśli u mnie z intelektem wszystko ok to 463 nie istnieje po to by wozić ludzi z Olkusza do bukowna tylko po to aby umożliwić komunikację między Olkuszem sławkowem bukownem a małymi wioskami które nez niego byłyby odcięte od świata…467 nie przyjechało?zadzwoń człowieku do zkg km tam też pracują ludzie którzy „ogarniają temat ” i wiedzą,ze taki incydent może wkur…c pewnie wyciagna konsekwencje-i wnioski

i wszystko jasne
i wszystko jasne
6 lat temu

[quote name=”pivpav”][quote name=”Wacek Rolka”][quote name=”pewne na 100%”][quote name=”prostejak drut”]Panie Burmistrzu posadz pan jako przewodniczącego ZKG”KM” tego smykusia z Klucz co wyreperował PKS-Oklusz na cacy i najdalej po pół roku będziesz pan panie Burmistrzu miał święty spokój z ZKG”KM”.Dalej znowu tego samego smykusia do PWiK i też po pół roku firma zniwelowana a smykuś będzie dalej sobie żył w spokoju.POPRĄ smykusia na pewno towarzyszki/sze Małgorzata”przewodnicząca Rady Starostwa,Kazimierz”dobry gospodarz”radny s.p wcześniej Wójt G.K,Wójt G.K”Łod-nowa” też smykusia z Klucz poprze Rada Parafialna jako b.dobrego katolika i Kółko Różańcowe[/quote]
Nawet JE.ks.biskup z diecezji sosnowieckiej też poprze kandydaturę na przew.ZKG”KM” tego łotra,Judasza z Klucz i będzie się za łotra,Judasza modlił.[/quote]
ZŁODZIEJE ŻYJĄ SOBIE BEZKARNIE I ŚMIEJĄ SIĘ Z UCZCIWYCH BÓG HONOR OJCZYZNA.[/quote]
Bo gdyby taki złodziej miał całkowity przepadek mienia,to by była przestroga dla innych złodziei oraz takich co rączka rączkę myje nieudaczników,kolesi i pociotków.[/quote]
ZŁODZIEJ ZŁODZIEJEM ZŁODZIEJA Z ”PKS-U”POGANIA.

Ziutek
Ziutek
6 lat temu

Potwierdzam, to pan Kmita ze 100% pewnością na listy wyborcze wpisał pana Łydkę.

margaret
margaret
6 lat temu

[quote name=”Sowa”][quote name=”pole walki”][quote name=”aaab”]a tak przy okazji-zakład ,że po wystąpieniu Olkusza z ZKG KM i ewentualnym powołaniu komunikacji miejskiej w Olkuszu szefem zostanie Łydka i nie będą potrzebne konkursy?

i ten stary PZPRowiec mówi o walce z układami :-D[/quote]

Pan Łydka nigdy nie należał do żadnego układu i na pewno tylko on może przypilnować spraw naszej gminy. A tych co do tej pory kierowali związkiem powinno się rozliczyć za tkwienie w układzie. Widać, że do nich dołączył ostatni przewodniczący bo jego radni są przeciw wystąpieniu gminy z tego układu. Mówi się, że montują większość aż się chcą ze….ć . Tu chodzi o ich synekury, i żeby dokopać krnąbrnemu Romkowi.[/quote]
Bzdury piszecie że Łydka nie jest z układu.Najpierw zasilił Platformę Obywatelską ale nic nie osiągnął.Dlatego musiał prosić się w PIS aby wystartował z ich list na radnego gdzie zdradził kolegów dla układu SLD skąd wywodzi się nasz Roman.Czyli wystarczy zobaczyć jak dla stołka Pan Łydka zrobi wszystko oraz radni którzy opuścili kolegów z klubu PIS.[/quote]
Powszechnie wiadomo, że to Pan Kmita chodził za Panem Łydką i prosił go aby Ten wystartował z listy PiS… więc to chyba jest znacząca różnica 😉

miłośnik tańca
miłośnik tańca
6 lat temu

Nigdy nie wybierajcie do rady młodych gołodupców, bo bardzo łatwo nimi sterować. I za parę srebrników to dają …. na prawo i lewo.

Staś Gąska
Staś Gąska
6 lat temu

Chciałoby się napisać za Żeromskim – „ogary poszly w las”. Ale niestety, co najwyżej słychać sforę wiejskich kundli ujadających z każdej strony. Silnych szczekaniem w grupie, a spiep….jacych przy machnięciu kijem. Ogólnie – poziom dyskusji godny magla, natomiast poziom zacietrzewienia godny bandy kiboli. Rozdać kije baseball`owe, kastety i jesteście w stanie rozpie…yć łeb drugiemu w imię obrony własnego zdania. ZAPRAWDĘ, JAKIEŻ TO POLSKIE. A teraz dalej ujadać.

Alf
Alf
6 lat temu

[quote name=”Lucjan”]To zatrudnienie Pani Ozdobnej u Pana Dutkiewicza, to rzeczywiście prawda ????? Eee, nie chce mi się w to wierzyć, żeby Dutkiewicz zatrudnił u siebie żonę wroga ideologicznego, aż taki byłby miłosierny ???[/quote]
Prawda, prawda. Ozdobny nie takie grzeszki ma na sumieniu.” Pecunia non olet”- pieniądze nie śmierdzą.

Lucjan
Lucjan
6 lat temu

To zatrudnienie Pani Ozdobnej u Pana Dutkiewicza, to rzeczywiście prawda ????? Eee, nie chce mi się w to wierzyć, żeby Dutkiewicz zatrudnił u siebie żonę wroga ideologicznego, aż taki byłby miłosierny ???

cdn...
cdn...
6 lat temu

O!! To Ozdoby żona pracuje u Dudkiewicza?
Pan Piaśnik zapewne sam nie pisze tych artykułów. Gdyby to ode mnie zależało, to osoba wypisująca takie bzdury (co udowodnił wice przew. ZKG i trzej burmistrzowie) a tym samym ośmieszająca burmistrza, dyscyplinarkę dostałaby w try miga

JanIII Sobieski-Król
JanIII Sobieski-Król
6 lat temu

Na P.ls.ie Olkusza są dwa wpisy o następującej treści :
1. „pecunia non olet” /pieniądze nie śmierdzą-przypomina red./. Jak bardzo pasuje to do Kmity, który kupiony przez burmistrza na szefa zkm, rozpoczął demontaż klubu PiS w radzie.
2. a czy radny Ozdoba zapomniał o dilu z Dudkiewiczem jak zatrudniał u niego swoją żonę.

Co wy na to drodzy mieszkańcy i wyborcy, jaki macie pogląd w tej sprawie ?.

oloo
oloo
6 lat temu

Mówi się, że konkurs wygra tomsia. A jak tak to powrót do dawnego klubu i pozyskiwanie innych od nowa bo Kraków ryczy ze śmiechu, że przes….li wszystko. Choćby tak się stało to na krótko bo cwane lisy i tak ich wyślizgają.

xyz
xyz
6 lat temu

[quote name=”kierowca bombowca”]Busy kursują jedynie na liniach rentownych. Olewają małe wioski i godziny wieczorne. Stąd oni spijają samą śmietankę. A dlaczego ktoś do tego doprowadził? Bo budżet dopłaci do zkgkm a prywaciaż zarobi i wszyscy szczęśliwi.[/quote]
Nie ogarniasz problemu. Mnie naprawdę wali czy pomiędzy 18 a 23 w niedzielę kursuje jakiś autobus ZKG. A wiesz dlaczego? Bo jadą całe 2. Co to jest za komunikacja z 2 kursami? Komunikacja ma być dla pasażera a nie odwrotnie. A ty coś mówisz o rentowności. Jak ma być rentowność skoro nic nie kursuje. W typowe dni robocze na 3 kursy ZKG przypada 15 kursów prywatnych busów. Jak ci się wydaje co wybiorę? Czekanie 1,5 godziny na autobus który jedzie przez wszystkie wioski czy tańszy i bezpośredni prywatny bus na który muszę czekać tylko 20 minut. Problemem są niestety te dni wolne kiedy busów nie ma a ZKG ogranicza i tak już żenująco niską ilość kursów. Kto pojedzie 463 z Olkusza do Bukowna? Na nogach będzie szybciej.
Spójrz na PKP. Zostało 6 kursów na linii Katowice – Sędziszów. Nikt tym nie jeździ. Nawet kolejarze.
Już nawet nie wspomnę o sytuacji kiedy jedyny „pracowniczy” autobus linii 467 po prostu się nie pojawia. I co mam zrobić? Iść na piechotę? Albo mam po coś bilet miesięczny albo leje na to i kupuję jakiś szrot w gazie ważne że się do pracy dotoczy.

taśmy prawdy
taśmy prawdy
6 lat temu

Chcemy usłyszeć, jak to chłopcy z pisu chcą rozdawać od początku, a jak nie to co im druga strona oferuje.

Drwal
Drwal
6 lat temu

[quote name=”Hiena”]Heniu! Burmistrz Piasnik nie dba o interes gminy a wiesz dlaczego, bo gmina to ludzie w niej zamieszkali , te ruchy Piasnika nie służą interesom ludzi a tylko interesom kolesi , a przede wszystkim Łydce ,łydce z czerwonego komitetu do którego ty tez należysz .Heniu , elimińujesz sie podobnie jak burmistrz z życia społecznego miasta. Jesteś tak pyszny ze upadek będzie bardzo bolesny[/quote]
Pana Henia mieszkańcy jak się dowiedzą że podniósł rękę na komisji za likwidacją komunikacji miejskiej to może zapomnieć o następnej kadencji na radnego.Ludzie starsi z osiedla centrum nie będą pamiętać że narobił chodniczkow tylko na pewno zapamiętają że nie ma zniżek a bilety podrozeja w busach.

Owent
Owent
6 lat temu

Pan łydka dzięki temu ze wspierał rzepkę PO w poprzedniej jego kadencji dostał prace w OWENCIE teraz za wsparcie i wstąpienie do czerwonego komitetu partyjnego Romcia dostanie prezesurę w busach , trzeba mieć głowę , PiS nie mógł mu nic dać to poszedł do SLD , :zzz

Sowa
Sowa
6 lat temu

[quote name=”pole walki”][quote name=”aaab”]a tak przy okazji-zakład ,że po wystąpieniu Olkusza z ZKG KM i ewentualnym powołaniu komunikacji miejskiej w Olkuszu szefem zostanie Łydka i nie będą potrzebne konkursy?

i ten stary PZPRowiec mówi o walce z układami :-D[/quote]

Pan Łydka nigdy nie należał do żadnego układu i na pewno tylko on może przypilnować spraw naszej gminy. A tych co do tej pory kierowali związkiem powinno się rozliczyć za tkwienie w układzie. Widać, że do nich dołączył ostatni przewodniczący bo jego radni są przeciw wystąpieniu gminy z tego układu. Mówi się, że montują większość aż się chcą ze….ć . Tu chodzi o ich synekury, i żeby dokopać krnąbrnemu Romkowi.[/quote]
Bzdury piszecie że Łydka nie jest z układu.Najpierw zasilił Platformę Obywatelską ale nic nie osiągnął.Dlatego musiał prosić się w PIS aby wystartował z ich list na radnego gdzie zdradził kolegów dla układu SLD skąd wywodzi się nasz Roman.Czyli wystarczy zobaczyć jak dla stołka Pan Łydka zrobi wszystko oraz radni którzy opuścili kolegów z klubu PIS.

kierowca bombowca
kierowca bombowca
6 lat temu

[quote name=”xyz”]Gmina Olkusz wpłaci więcej niż pozostałe gminy razem wzięte.
I co w tym dziwnego? Skoro jest największa, ma najwięcej połączeń to i płaci najwięcej.

Niech lepiej ktoś powie jak to jest możliwe aby prywatny bus bez dofinansowania z budżetu gmin/powiatu mógł zaoferować niższą cenę z jednoczesną większą ilością połączeń.

Dla mnie jako pasażera ZKG Olkusz nie istnieje i może zostać zlikwidowane bo nie dość że jest droższe, nie ma gdzie kupić biletów to kursów jest tyle (w szczególności pomiędzy 18 a 23) co kot napłakał.[/quote]
Busy kursują jedynie na liniach rentownych. Olewają małe wioski i godziny wieczorne. Stąd oni spijają samą śmietankę. A dlaczego ktoś do tego doprowadził? Bo budżet dopłaci do zkgkm a prywaciaż zarobi i wszyscy szczęśliwi.

sewen
sewen
6 lat temu

Związek to jest koryto, które się sypie i albo go trzeba naprawić albo zbudować od nowa dla mniejszej ilości trzody.

xyz
xyz
6 lat temu

Gmina Olkusz wpłaci więcej niż pozostałe gminy razem wzięte.
I co w tym dziwnego? Skoro jest największa, ma najwięcej połączeń to i płaci najwięcej.

Niech lepiej ktoś powie jak to jest możliwe aby prywatny bus bez dofinansowania z budżetu gmin/powiatu mógł zaoferować niższą cenę z jednoczesną większą ilością połączeń.

Dla mnie jako pasażera ZKG Olkusz nie istnieje i może zostać zlikwidowane bo nie dość że jest droższe, nie ma gdzie kupić biletów to kursów jest tyle (w szczególności pomiędzy 18 a 23) co kot napłakał.

cyklista
cyklista
6 lat temu

Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi najbardziej. Tym razem o jakie i dla kogo. Szukam odpowiedzi kto będzie krył się za logo Komunikacja Miejska. Na jakich warunkach ten ktoś zainwestuje w tabor. Jakie dotacje otrzyma od miasta i na ile lat nowy przewoźnik otrzyma prawo i gwarancję świadczenia takiej usługi. W jaki to korzystny sposób zmiany te odczują mieszkańcy Olkusza. Może taniej i korzystniej dla wszystkich będzie będzie wypracowanie nowych zasad finansowania obecnej i naprawienie tego co jest do naprawy zamiast wchodzić w nieznane.

aaab
aaab
6 lat temu

[quote name=”Ewa”]Brawo Burmistrz Olkusza ! Jest Pan jedynym od kilku kadencji Burmistrzem który dba o interesy gminy . Zaoszczędzić 1 mln.zł to pełny sukces.[/quote]
a to ty wierzysz w ten „raport” za który zapłącił UMiG? to gratuluję…wspomniano w nim też,że będą utrudnienia w komunikacji dla mieszkańców. 😛

Twardy
Twardy
6 lat temu

Podszywają się pod innych swoimi wpisami, oczerniają, poniżają bo tylko to im pozostało i tylko cały czas takimi metodami działają. Kto nie ma żadnych argumentów to właśnie używa podstępu, knucia, populizmu aby jeszcze coś zyskać. To właśnie takie działania prowadzą do upadku, ponieważ wcześniej czy później mieszkańcy dojdą, gdzie leży prawda.

Ewa
Ewa
6 lat temu

Brawo Burmistrz Olkusza ! Jest Pan jedynym od kilku kadencji Burmistrzem który dba o interesy gminy . Zaoszczędzić 1 mln.zł to pełny sukces.

Mieszkanka Olkusza
Mieszkanka Olkusza
6 lat temu

Panie Burmistrzu Piaśnik proszę realizować dalej taką strategię. Dba Pan o interesy Gminy Olkusz i jej mieszkańców.

Mit
Mit
6 lat temu

[quote name=”Marchewa”]FAKTY i MITY to tytuł gazety w którym oprawca ks J. Popiełuszki pisał swoje felietony , czy nie widzicie podobieństwa w całokształcie działania , no właśnie kogo , czy wydziału promocji , czy burmistrza , a może ktoś celowo podpowiedział Piasnikowi taki tytuł , w każdym bądź razie sprawa staje sie poważna , nie przypadkowo ten tytuł. Piasnik chyli sie ku upadkowi , tak sie kończy gdy nie słucha sie ludzi . Ja natychmiast , chcąc ratować resztkę honoru , zwolniłbym ludzi odpowiedzialnych za PR UMiG i burmistrza[/quote]
K

Piryt
Piryt
6 lat temu

[quote name=”mein gott”]Wyobrażacie sobie jaka musiała być od wczoraj chryja, jazda i alarm, po ukazaniu się wypowiedzi wójtów i burmistrza Bukowna? Pewnie po procesji cały wydział promocji do bladego świtu kiblował nad wysmarowaniem „sponsorowanego ogłoszenia UMiG”, a że guzik się na tym zna, to i odpowiedź jest jak zwykle od czapy. Tytuł to pewnie tuż przed rozpoczęciem dniówki, w pełnym stresie, został wymyślony, bo nikt wyspany i przy zdrowych zmysłach takim „ambitnym” tekstem by nie rzucił.Trochę współczuję, ale z drugiej strony widziały gały co brały.[/quote]a ja myśle ze ostatnie minuty należały jednak do cockiego i jego ekipy , na forum internetowym można wszystko wrzucić nie bacząc ną uczciwość ale papier przyjmując wszystko ma czas skończony .

Zygfryt
Zygfryt
6 lat temu

[quote name=”Romuald”]Przeczytajcie z pomyślunkiem list wójtów i burmistrza Bukowna oraz wypociny Burmistrza Olkusza. Panie Piaśnik! Żadnych argumentów na poparcie swych dążeń. To tak samo jak napisał Pan podczas wyborów i okłamał Ludzi: Nowy burmistrz musi być po prostu lepszy!
Chichot historii!!! Podejmij Pan męską decyzję i wstydu oszczędź.[/quote]

Ktoś pisze, że jest taki czy owaki a przecież mógłby jeżeli jest artykuł sponsorowany nie zgodzić się na komentowanie. I moglibyście go pocałować w ….. . Widać, że chłop się nie boi szczyli z plemienia ministrantów. Chcecie mieć związek to w 3 gminy i wtedy sobie wybierajcie swoją klikę do rządzenia w nim. Od naszej gminy wara.

Romuald
Romuald
6 lat temu

Przeczytajcie z pomyślunkiem list wójtów i burmistrza Bukowna oraz wypociny Burmistrza Olkusza. Panie Piaśnik! Żadnych argumentów na poparcie swych dążeń. To tak samo jak napisał Pan podczas wyborów i okłamał Ludzi: Nowy burmistrz musi być po prostu lepszy!
Chichot historii!!! Podejmij Pan męską decyzję i wstydu oszczędź.