1

Mieszkańcy Bogucina Dużego od kilkunastu lat spotykają się latem na Dniu Ziemniaka. Tegoroczna edycja odbyła się w minioną sobotę.

Mieszkańcy i zaproszeni goście bawili się na placu przy siedzibie OSP. Artystyczne występy rozpoczęli członkowie miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Po nich na scenie pojawiły się zespoły Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach, prowadzone przez Anne Szarek – Dudek: „Rodaczanie” i „Tesamee…”. Wokalne i taneczne umiejętności zaprezentowały także dzieci i młodzież z Bogucina Dużego. Publiczność oklaskiwała również „Trio z Duszą”.

5

Zgodnie z nazwą lokalnego święta, organizatorzy częstowali wszystkich gości pieczonymi ziemniakami. Smakosze mogli kupić miejscowe specjały. Tego dnia nikt się nie nudził. Zainteresowani brali udział w licytacjach rysunków najmłodszych mieszkańców. Chętni mogli wesprzeć zbiórkę środków na doposażenie terenu przy siedizbie OSP. W trakcie imprezy prowadzona była także zbiórka charytatywna na leczenie Amelki Szymczyk z pobliskiego Bogucina Małego. Sporą atrakcją dla dzieci były konne przejażdżki. Zwieńczeniem imprezy była zabawa taneczna.

3

Organizatorami Dnia Ziemniaka byli: sołtys Józef Pachuł i Rada Sołecka, OSP w Bogucinie Dużym, KGW w Bogucinie Dużym, wójt Gminy Klucze Norbert Bień, Stowarzyszenie „Wszyscy Razem w Bogucinie Dużym”, Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach.

4

2

9

10

11

12

13

14

15

16

17

6

8

7

9
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
9 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
pivpavvErnestradekWenia Burakowska Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
franc
franc

.brawo Pani Poseł … byłem i widziałem piękne życzenia…….i przemówienie po mistrzowsku……..GRATULACJE LIDIO…..

Niepis
Niepis

Dlaczego nie został zaproszony Naczelny Kartofel Rzeczypospolitej ?

jolka jolka pamiętaj
jolka jolka pamiętaj

BRAWO! jeszcze potrzebny jest bardzo Dzień PSA,Dzień Kota i Dzień ŻMIJI 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛

donek
donek

[quote name=”franc”].brawo Pani Poseł … byłem i widziałem piękne życzenia…….i przemówienie po mistrzowsku……..GRATULACJE LIDIO…..[/quote]
nowa stylizacja w grochy ale jaki gustowny zegarek :-* :-* :-*

Wenia Burakowska
Wenia Burakowska

[quote name=”donek”][quote name=”franc”].brawo Pani Poseł … byłem i widziałem piękne życzenia…….i przemówienie po mistrzowsku……..GRATULACJE LIDIO…..[/quote]
nowa stylizacja w grochy ale jaki gustowny zegarek :-* :-* :-*[/quote]
Tak trzymać pani POsłanko obiecywać burakom co ślina przyniesie na język POza tym też jako specjalista od chorób samorządowych też trzeba się przypomnieć tym koryciorzą co ich nie wybiorą,a mają duże średnie to i chorobowe na L4 z ZUS u też ładnie wyjdzie i się przy nich też ogryzie do fartuszkowej kieszonki.

radek
radek

[quote name=”donek”][quote name=”franc”].brawo Pani Poseł … byłem i widziałem piękne życzenia…….i przemówienie po mistrzowsku……..GRATULACJE LIDIO…..[/quote]
nowa stylizacja w grochy ale jaki gustowny zegarek :-* :-* :-*[/quote]
ale czerwone korale na finał kampanii generalka w niedziele na dożynkach tylko ciekawe z jakiej partii

Ernest
Ernest

Czy ta obecna poseł nie ma żadnego poczucia wstydu za obecną swoją dotychczasową działalność polityczną? Jeżeli ją państwo dalej wybierzecie, to należy wysnuć wnioski, że powinna Wami manipulować do końca świata i o jeden dzień dłużej.

pavv
pavv

Bimber był? Jak nie to nie był dzień ziemniaka!

piv
piv

[quote name=”pavv”]Bimber był? Jak nie to nie był dzień ziemniaka![/quote]
Był z najlepszej zródlanej wody wapiennej ze zródła Świniuszki.