Z kompletem zwycięstw olkuscy siatkarze zakończyli drugą rundę rozgrywek III ligi.  W najbliższy weekend  LKS „Kłos” Olkusz zagra w półfinałach o awans do II ligi. Ostatnie spotkanie rundy rewanżowej olkuszanie zagrali w Bobowej. Gładko wygrali 3:0 (20, 18, 16).

– Zespół z Bobowej oparty był w dużej mierze na juniorach. My graliśmy nie tylko o wynik, ale i o prestiż. W każdym secie pokazaliśmy się w innym składzie. Przed półfinałami chcieliśmy wypróbować różne ustawienia, wszyscy nasi zawodnicy mieli szansę pokazać się na parkiecie. Ani przez moment nasze zwycięstwo nie było zagrożone. Cieszy mnie, że chłopcy chcą i potrafią walczyć, podnieść się w trudnych momentach – bez tego nie ma sportu. Mecz w Bobowej potraktowaliśmy jako etap przygotowań do turnieju półfinałowego – opowiada trener „Kłosa” Roman Socha.

Olkuscy siatkarze mogą ten sezon zaliczyć do jednego z lepszych w historii klubu. Na 21 wszystkich spotkań wygrali 19, z czego 18 za trzy punkty. W rundzie rewanżowej nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń, że wygrywają wszystko – w siedmiu meczach siedmiokrotnie zwyciężyli 3:0.
Teraz przed nimi walka o awans do drugiej ligi. W całym kraju odbywa się osiem półfinałów, a w każdym z nich udział biorą po cztery najlepsze zespoły z regionów. Olkusz zagra w Łęczycy. W trzydniowym turnieju, granym na zasadzie „każdy z każdym”, poza naszymi siatkarzami i drużyną gospodarzy zagrają jeszcze Fart II Politechnika Kielce i AZS UR Rzeszów. – Jako zespół prezentujemy się naprawdę dobrze. Wkładamy w grę maksimum naszych możliwości. W najbliższym turnieju okaże się, na co nas stać. Na pewno będziemy walczyć do ostatniej piłki – zapowiada trener Socha.

Dwie najlepsze drużyny turnieju przejdą do kolejnego etapu. W skali kraju w czterech finałach zmierzą się po cztery najlepsze półfinałowe zespoły. Zwycięzcy każdego finału bezpośrednio awansują do drugiej ligi. Cztery drużyny z drugich miejsc zagrają baraże ze spadkowiczami z drugiej ligi.
W półfinałach w „Kłosie” zagrają: Karkos, Kowalczyk, Kaliś, Kotas, D. Socha, Bartnik, Sowicki, Stach, R. Socha, Zioło, Mentel, Barczyk, Chachulski, Muchajer.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze