sport siatka3

Od 2006 roku w ramach Jurajskiej Ligi Siatkówki organizowane są rozgrywki pomiędzy ekipami reprezentującymi gminy Jury Krakowsko- Częstochowskiej.  Zespoły rywalizują ze sobą w trzech konkurencjach: dziewcząt i chłopców z gimnazjum oraz samorządowców. W tym sezonie w szranki staje 10 drużyn, a wśród nich dwie z powiatu olkuskiego: UKS „Trójka” jako przedstawiciele Gminy Olkusz oraz UKS „Klucze” (Gmina Klucze). Spotkania tych dwóch klubów zawsze przynoszą wiele emocji i uznawane są za swoiste derby powiatu olkuskiego. W tym roku górą byli siatkarze z Olkusza, którzy  zwyciężyli we wszystkich kategoriach.

2 grudnia olkuszanie przyjechali do Klucz z wielką chęcią rewanżu za porażkę, której doznali z rąk kluczewskich siatkarzy w ubiegłym sezonie. Inauguracja spotkania nie zapowiadała jednak zwycięstwa „Trójki”.

Jako pierwsze na parkiet weszły dziewczęta. Początek pierwszego seta należał do gospodarzy. Zawodniczki UKS „Klucze” bezlitośnie wykorzystywały błędy swoich przeciwniczek w wyniku czego wyraźnie wygrały pierwszego seta (25:15). Zmobilizowane olkuszanki nie zamierzały się jednak poddawać. W drugiej odsłonie pokazały charakter zwyciężając do 19, zaś w tie- breaku rozpędzone zawodniczki UKS „Trójka” nie dały szans rywalkom i wygrały całe spotkanie 2:1 (-15, 19, 5). Zwycięstwa olkuszankom pozazdrościli ich klubowi koledzy. Chłopcy z Olkusza pewnie pokonali reprezentantów Gminy Klucze 2:0 (20, 23). W ostatnim meczu derbowego pojedynku, po wyrównanym spotkaniu kluczewscy samorządowcy ulegli gościom 1:2 (-21, 18, -10).

– Godziny ciężkich treningów przynoszą teraz efekty. Udowodniliśmy, że liczymy się w walce o zwycięstwo w lidze- mówi Dariusz Wardęga, trener „Trójki”.