sport lekka2

Ostatnie tygodnie minionego, a także pierwsze dni nowego 2016 roku były dla lekkoatletów IKS-u Olkusz wyjątkowo burzliwe. Zmarła legenda klubu – Kazimierz Chechelski. Na szczęście po śmierci wybitnego trenera i działacza sekcja nie poszła w rozsypkę.

Zawodnicy mimo straty szkoleniowca startują w zawodach. Teraz mają także nowego opiekuna, notabene wychowanka pana Kazimierza – Ryszarda Jałowca, a więc pierwszego w historii klubu medalistę Mistrzostw Polski. Jego decyzja o przejęciu schedy trenerskiej po swoim mentorze mogła być tylko jedna. W nowej roli łatwo nie będzie, ale praca w tak zgranym teamie to czysta przyjemność. Trenerowi Jałowcowi pomagać w następnych miesiącach będą Jakub Sowiński (kierownik sekcji) oraz Robert Prasełek.

Ostatnim startem, jaki mają za sobą biegacze IKS-u, jest udział w chrzanowskim Biegu Sylwestrowym. Najlepiej z grona olkuszan wypadli bracia Wojtacha. 4. miejsce w kategorii Open, a 1. w kategorii wiekowej M19 zajął Adrian, a tuż za nim uplasował się Emanuel. Wysoko w swoich kategoriach znalazły się też dziewczęta. W grupie K19 druga była Karolina Kwapisz, a trzecia Mariola Piechowicz (w kategorii Open kolejno 35. i 37. miejsce).

W biegu dodatkowym na dystansie 1300 m, złoto zdobył Kamil Wichary.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze