1

Do szkolnej tradycji w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu należy coroczne organizowanie Dni Otwartych dla Gimnazjalistów.Są one połączone z wieloma atrakcjami, prezentacją zawodów nauczanych w Szkole oraz przedstawieniem pracodawców, z którymi Szkoła ma podpisane umowy o ścisłej współpracy.
„ZS Nr 1 w Olkuszu to najstarsza i najlepsza Szkoła w Małopolsce i w Polsce ze względu na wyniki egzaminów zawodowych, co potwierdziła styczniowa sesja egzaminacyjna 2017. To duża, nowoczesna placówka z rzeszą pracodawców, jedyna Szkoła w powiecie, gdzie można zdobyć kilka zawodów równocześnie. Istnieje tu możliwość bezpłatnego uczestnictwa w licznych kursach organizowanych w ramach projektu „Inwestujemy w zawodowców…”. W tej Szkole można przeżywać swoją młodość właściwie, bo Samorząd Szkolny działa bardzo aktywnie i jest wiele atrakcji, w których uczniowie mogą się realizować. Życzę udanej zabawy i właściwych wyborów, zwłaszcza dotyczących tej Szkoły” – podkreśliła Dyrektor ZS Nr 1 Pani mgr inż. Aldona Nowicka, witając uczniów klas trzecich gimnazjów.

2

Podczas zajęć prowadzonych w laboratoriach, gimnazjaliści mieli możliwość praktycznie zapoznać się z takimi dziedzinami wiedzy, jak m. in. architektura krajobrazu, logistyka, robotyka, mechanika, elektronika, elektryka, mechanika samochodowa, diagnostyka, geodezja, energetyka odnawialna, mechatronika, chłodnictwo i klimatyzacja.

3

Warsztaty w blokach tematycznych zgodne z zainteresowaniami, piknik połączony z grillem, fitness, siłownia, jazdy próbne, stoiska pracodawców, pokazy florystyczne, kosmetyczne i masażu, fotobudka, popcorn, lody to niektóre z interesujących atrakcji zorganizowanych dla gimnazjalistów. Pokaz lotów dronów i prezentacja motocykli, ukazały Gościom fascynujący świat motoryzacji, użytkowej technologii i nowinek technicznych, które są „chlebem codziennym” uczniów „Mechanika”.

4

Świadomość potrzeb edukacyjnych gimnazjalistów, wyzwala w kadrze pedagogicznej „Mechanika” mnóstwo twórczych pomysłów mających na celu spełnienie aspiracji zawodowych gimnazjalistów. Temu celowi służy m. in. bogata oferta edukacyjna Szkoły ściśle powiązana z gospodarką i biznesem, ustawiczne doposażanie i modernizacja Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w nowoczesny sprzęt.

5

Wychodząc naprzeciw nowym wyzwaniom, Dni Otwarte w ZS Nr 1 2017 dla Gimnazjalistów zostały połączone z Targami Pracy. Były one okazją do zaprezentowania gimnazjalistom pracodawców, z którymi „Mechanik” posiada podpisane umowy o ścisłej współpracy a uczniowie klas trzecich i czwartych Szkoły mieli możliwość podpisania umów o pracę.

6

Firmy, które były obecne na Targach Pracy: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe „MALBOX” ZPChr., TAKT Spółka z o.o., Zakład Usług Przemysłowych „Certus” Sp. z o.o., Zakład Metalowy „PLAST-MET, Es System K Sp. z o.o., IMI Hydronic Engineering, ZMK „WOSTAL” Sp. z o.o. | Zakłady Mechaniczno – Kuźnicze, Osma – drukarnia, reklamy, oklejanie samochodów, gadżety reklamowe, ROLMETAL OLKUSZ – Zakład Wyrobów Metalowych.

7

Pracodawcy fundują najlepszym uczniom miesięczne stypendia, płatne staże, praktyki zawodowe, zajęcia praktyczne realizowane w przedsiębiorstwach, oferują absolwentom Szkoły gwarancję zatrudnienia i pracę w wyuczonym i wymarzonym zawodzie, zachęcają do dalszego podnoszenia kwalifikacji finansując naukę na studiach.

8

Podczas spotkań z przedstawicielami wyższych uczelni, gimnazjaliści mieli możliwość dowiedzieć się o podpisanych umowach partnerskich ZS Nr 1 z Politechniką Krakowską i Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej a uczniowie Szkoły zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół wyższych, która jest także kontynuacją nauki zdobytej w „Mechaniku”.

9

Konkretne wymiary współpracy Szkoły z przemysłem, kursy kwalifikacyjne dające możliwość zmiany zawodu, elastyczna korelacja z rynkiem pracy, czynią z „Mechanika”jedną z najlepszych i najatrakcyjniejszych ofert edukacyjnych dla gimnazjalistów.
Koordynatorkami Dnia Otwartego 2017 były Panie: mgr Edyta Dołęga i mgr Dagmara Chorzępa.
„Mechanik” serdecznie zaprasza gimnazjalistów do skorzystania z jego oferty edukacyjnej.

ZS nr 1 w Olkuszu

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze