targi robert tracz2

Słuchacze i absolwenci ZS Nr 1 w Olkuszu, odnoszą sukcesy w swojej działalności społecznej i zawodowej oraz sławią imię Polski w Europie i świecie. Przykładem jest społeczna działalność Pana Roberta Tracza – słuchacza Szkoły Policealnej Technik masażysta, która kształci bezpłatnie w systemie stacjonarnym w Zespole Szkół Nr 1 CKU w Olkuszu. 

Pan Robert Tracz – właściciel gospodarstwa ekologicznego w Osieku, był jednym z uczestników Targów Grüne Woche 2015 w Berlinie. To największe światowe, ekologiczne targi, promujące agrokulturę, specjały lokalne, regionalne i tradycyjne.
Pan Robert Tracz z dumą reprezentował naszą Małą Ojczyznę na stoisku ministerialnym Rzeczypospolitej Polskiej. Na zielonych targach w Berlinie, nasze polskie stoisko, reprezentowane m. in. przez Pana Roberta Tracza, niosło przesłanie narodowej tożsamości, tradycji, obrzędów, obyczajów, mądrości ludowej dla innych narodów, a szczególnie dla pokolenia emigrantów mieszkających poza granicami naszej Ojczyzny.

targi robert tracz3

„Wychowanie patriotyczne, szacunek dla trudu polskiego rolnika, pragnienie ukazania piękna ziemi rodzinnej, przekonanie o leczniczych walorach plonów z lokalnych upraw, wyniosłem z rodzinnego domu oraz z woli kontynuowania misji Szkoły przy ul. Górniczej 12 w Olkuszu. Mam nadzieję, że wartości i umiejętności, jakie reprezentują obecni uczniowie „Mechanika”, są bogactwem, z którego będą czerpać późniejsze pokolenia” – podkreśla Pan Robert.

targi robert tracz1

Robert Tracz, jako jeden z przedstawicieli Małopolskiego Stowarzyszenia Rolników Ekologicznych „Natura” i Polskiego Związku Pszczelarzy, był wystawcą na stoisku narodowym Rzeczypospolitej Polskiej, podczas Międzynarodowych Targów Produktów Ekologicznych BioFach and Vivanes. 2015 w Norymberdze. Promował tam wysoką jakość kultury żywieniowej naszej małej ojczyzny. „Fascynacja ojczystą historią, która jest wpisana w dzieje ZS Nr 1, stymuluje we mnie pragnienie udziału w odbudowaniu Szlaku Kultury Żywieniowej króla Kazimierza Wielkiego. Jest to oddolna, obywatelska, innowacyjna inicjatywa, w którą mam również swój wkład. Zapraszamy instytucje, ludzi i organizacje dobrej woli do uczestnictwa w projekcie” – dodaje Pan Robert Tracz.

Cieszy fakt, że słuchacz „Mechanika”, przyczynia się do promocji wizerunku Polski w świecie. Szkoła obecnie przeżywa Jubileusz 115-lecia swojego istnienia, a prospołeczne działania jej absolwentów i słuchaczy, wyznaczają szlak jej dalszego, pomyślnego rozwoju.

Iwona Rams ZS Nr 1 w Olkuszu

targi robert tracz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze