festiwal1

„Piosenka nie zna granic” – pod takim hasłem w olkuskim Zespole Szkół Nr 1 odbył się III Powiatowy Festiwal Piosenki Międzynarodowej dla gimnazjalistów. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. Serca jurorów swoimi występami podbili przede wszystkim uczniowie z Jangrota.

Konkurs organizowany corocznie przez Komisję Języków Obcych, był jedną z atrakcji, jakie dla gimnazjalistów przygotowało grono pedagogiczne „Mechanika” podczas dni otwartych szkoły. Jurorzy nie mieli łatwego zadania. Świetnie przygotowani uczniowie śpiewali utwory z wielu stron świata. Muzyki nie zabrakło nawet podczas obrad jury, kiedy to swoje umiejętności przedstawili wszystkim zebranym uczniowie i nauczyciele festiwal2„Mechanika”.
W kategorii zespoły najlepiej wypadły Weronika Gamrat i Aleksandra Mizga z Zespołu Szkół w Jangrocie. Drugie miejsce zajął zespół z olkuskiego Gimnazjum nr 4 w składzie:Kamil Paluch, Agnieszka Kluczewska i Bartłomiej Goraj. Gabriela Przybylska i Maciej Majewski z tej samej szkoły uplasowali się na trzecim miejscu.
Nagrody wręczono również w kategorii solistów. Tutaj najlepsza okazała się Aleksandra Ozga z Zespołu Szkól w Jangrocie. Kolejne dwa miejsca przypadły solistkom z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu: Alicji Barczyk i Natalii Jajkiewicz.
Wykonania gimnazjalistów oceniało jury w składzie: wicederyktor ZS Nr 1 Aneta Gut, organista przy Bazylice św. Andrzeja w Olkuszu Maciej Semla, anglistka Aleksandra Bednarczyk oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego ZS Nr 1 Mateusz Jurczyk. Najlepsi uczniowie odebrali z rąk dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 Aldony Nowickiej atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu oraz wydawnictwa WSiP i Pearson Longman.

Fot. ZS Nr 1 w Olkuszu

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:18810}{joomplu:18803}{joomplu:18799}{joomplu:18788}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Konrad_91
Konrad_91
13 lat temu

^Autor zdjęć, mam nadzieje, że zdjecia bardzo sie podobaja 🙂