1

8 stycznia 2017 r., tradycyjnie już w pierwszą niedzielę po Święcie Trzech Króli , w Kościele Parafialnym w Braciejówce odbył się koncert kolęd w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Braciejówce.
Pomimo ogromnego mrozu, zgromadzeni przy szopce parafianie mogli poczuć ciepło płynące z pięknego śpiewu tradycyjnych i współczesnych kolęd oraz pastorałek, przeplatanych słowami świątecznej poezji.

3

Zebrani wysłuchali kolęd ,,Cicha noc” i ,,Lulajże Jezuniu” zagranych na fletach przez uczennice z klasy V. Kolędy: ,,Hojka”, ,,Maleńka Miłość”, ,,Pastuszek bosy”, ,,Grudniowe noce”, ,,Maleńki Jezu”, ,,Kolędnicy wędrownicy” i ,,Bóg się rodzi” usłyszeliśmy w wykonaniu uczniów z klasy III ,V i II. Wiersze recytowały dzieci z klasy IV i III. Nad oprawą muzyczną czuwał pan Jerzy Sobiecki, który po mistrzowsku akompaniował na akordeonie. Uczniów do koncertu przygotowały także panie Hanna Matusiak i Iwona Czopek.

3 2

Ksiądz Proboszcz serdecznie podziękował za piękne kolędowanie, a my już dziś obiecujemy, że będzie nas można posłuchać za rok w tym samym miejscu, o tej samej porze. Spotykamy się więc w 2018 r. w pierwszą niedzielę po Święcie Trzech Króli.
Hej kolęda, kolęda!

SP Braciejówka

4

5

6

7

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze