zss lotnisko 2017 2

18 listopada 2016 r. uczniowie Naszej szkoły odwiedzili Międzynarodowy Port Lotniczy Balice – Kraków. Głównym celem wycieczki było pokazanie ” krok po kroku” wszystkich etapów ścieżki, którą przechodzi pasażer od momentu pojawienia się na lotnisku, do momentu wejścia na pokład samolotu. Plan wycieczki był bardzo atrakcyjny.
Przed głównym wejściem na lotnisko czekały już na nas dwie Panie Przewodniczki. Następnie zaopatrzeni w specjalne kamizelki i identyfikatory, razem z naszymi przewodniczkami ,udaliśmy się na stanowiska odprawy bagażowej. Tu mieliśmy okazję dowiedzieć się jak przebiega procedura nadania bagażu.

Następnie po odprawie biletowo – bagażowej udaliśmy się do odpowiedniego wejścia do bramek, gdzie każdy pasażer przechodzi kontrolę bezpieczeństwa. Podczas kontroli każdy pasażer musi włożyć do kuwety wszystkie przedmioty, np. klucze, telefon, pasek oraz urządzenia elektryczne, które przewozi w bagażu podręcznym, a także krycie wierzchnie (płaszcz, kurtka, szal). Tu uczniowie mieli okazję dowiedzieć się czego nie należy wnosić na pokład samolotu, jakie zwierzęta można przewozić i co zrobić, aby odprawa odbyła się szybko i sprawnie.

zss lotnisko 2017

W następnej kolejności panie zapoznały nas z najważniejszymi informacjami dotyczącymi historii lotniska oraz przybliżyły Nam funkcję i zadania poszczególnych służb lotniskowych m.in zapoznały z czynnościami wykonywanymi przez obsługę naziemną oraz załogę pokładową statków powietrznych jak i personel terminalowy.

Największą atrakcją było spotkanie z pracownikiem Straży Granicznej, który współpracuje ze swoim pupilem -jest to pies, który również pracuje na lotnisku, sprawdza czy w bagażu nie znajdują się substancje niebezpieczne i zabronione. Potem przyszedł czas na krótką zabawę z pieskiem.

Mieliśmy również okazję udać się do kaplicy, która znajduję się na lotnisku – w której to widnieją zdjęcia pamiątkowe poświęcone wizytom Papieża Jana Pawła II w krakowskim porcie lotniczym. Na koniec panie przewodniczki rozdały wszystkim drobne upominki i zaproponowały pamiątkowe zdjęcie. Szybko mijały chwile i nadszedł czas powrotu do szkoły. Mimo zmęczenia na wszystkich twarzach gościł uśmiech.

ZSS w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze