5 liga

Komisja Odwoławcza do spraw Licencji Klubowych Małopolskiego Związku Piłki Nożnej przyjęła odwołanie działaczy Jury Łobzów i przyznała klubowi spod Wolbromia licencję na grę w V lidze. Warunek jest jeden – Jura w roli gospodarza swoje mecze rozgrywać będzie na stadionie Przeboju Wolbrom. Dzięki tej decyzji już w najbliższy weekend na krakowskie boiska wybiegną piłkarze nie czterech, a pięciu ekip reprezentujących Podokręg Piłki Nożnej w Olkuszu.

 

Łobzowianie dołączyli tym samym do IKS-u Olkusz, Spójni Osiek, Przemszy Klucze, Leśnika Gorenice oraz Piliczanki Pilica. Z racji późnej decyzji licencyjnej wydanej przez krakowskich związkowców, trzeba było nanieść nieco poprawek do terminarza rozgrywek. Jura jest trzynastym zespołem wchodzącym w skład I grupy krakowskiej Klasy Okręgowej. Przydział drużyn do jednej z trzech grup rozgrywkowych zależał od położenia na mapie Małopolski. „Nasza” grupa nie bez przyczyny została nazwana „olkusko – krakowską”.

Najwięcej szans na namieszanie w czołówce daje się Spójni, której poczynione latem transfery robią wrażenie. Do zespołu z Osieka dołączyli choćby Daniel Przybyła, Paweł Duda, Jakub Wilk czy Arkadiusz Żak – wszyscy z IKS-u Olkusz. W kadrze na rundę jesienną znaleźli się także Tomasz Wdowik z Przeboju Wolbrom i Marek Mól z Przemszy Klucze. Miejscowi zawodnicy mają udanie zastąpić kolegów po fachu z Krakowa, z usług których miejscowi działacze zrezygnowali. Solidnie wyglądają również Piliczanka i mimo wszystko niepewna do niedawna swojej przyszłości Jura. Wielką niewiadomą może być za to postawa zarówno IKS-u, jak i Przemszy. W obu tych klubach latem doszło do poważnych „rewolucji”, a teraz o ich sile mają stanowić głównie młodzi gracze. Oby tylko za młodością i polotem, poszła także i jakość. Skromnie, ale i zarazem godnie powinno być za to w Gorenicach. Leśnik nigdy nie udawał zamożnego, tam gra się właściwie dla samej idei, a każdy punkt będzie cieszył podwójnie.

W najbliższą sobotę olkuszanie rundę jesienną zainaugurują w Krakowie meczem przeciwko Clepardii. Kurs na stolicę Małopolski obiorą też zawodnicy Leśnika, którym przyjdzie rywalizować na stadionie Bronowianki. Także w sobotę, z taką różnicą, że przed własną widownią, ligowe potyczki rozpocznie Przemsza – jej przeciwnikiem Wieczysta Kraków. W niedzielę natomiast sporo emocji szykuje się w Wolbromiu, gdzie nieobliczalna Jura podejmie Spójnię.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze