orbita logo

Adam Borecki, jeden z najbardziej cenionych i utytułowanych olkuskich szkoleniowców zadebiutował w roli trenera dziesięciolatków Akademii Piłkarskiej „Orbita” z Bukowna. Rozpoczął od trzeciego miejsca w turnieju „Szopienice Cup”.

 

Borecki podjął pracę w Orbicie wraz z Nowym Rokiem. Przejął zespół rocznika 2003, który przez ostatnie półtora roku prowadził Tomasz Auguścik. Trener Auguścik objął z kolei rocznik 2001 zastępując trenera Jacka Ślęzaka, tworzącego teraz w Orbicie roczniki 2005 i 2006. – Bardzo się cieszymy, że udało nam się przekonać trenera Boreckiego by zechciał dołączyć do naszego sztabu szkoleniowego, który obecnie wraz z asystentami liczy już jedenastu trenerów – informuje prezes Orbity Jarosław Tomczyk. – Jestem przekonany, że współpraca z tak doświadczonym szkoleniowcem może przynieść nam, a przede wszystkim trenującym u nas chłopcom bardzo wiele korzyści.

Po miesiącu pracy Borecki, któremu w roli asystenta pomaga Artur Szczypciak, zadebiutował ze swoim nowym zespołem w IV edycji turnieju „Szopienice Cup”. W pięknej hali dzielnicy Katowic Szopienicach, Orbita stanęła na najniższym stopniu podium, choć zwycięstwo w całym turnieju było na wyciągniecie ręki. W turnieju grało sześć drużyn systemem każdy z każdym po 18 minut. Orbita zaczęła z bardzo wysokiego C dosłownie rozbijając w puch MKS Siemianowice 8:0!. Można było po części składać to na karb, że rywal nie był z najwyższej półki, ale kolejny mecz pokazał, że chłopcy z Powiatu Olkuskiego są w bardzo dobrej dyspozycji. Po siedmiu minutach kolejnego meczu z gospodarzami było 7:0 dla Orbity! Potem podopieczni Boreckiego spuścili nieco z tonu i skończyło się „tylko” 7:2. Bardzo ważny był kolejny pojedynek z Unią Bieruń Stary, która wydawała się najgroźniejszym rywalem w całej stawce. Mecz bardzo emocjonujący skończył się bezbramkowo. Obie strony miały swoje „setki”, obie ich nie wykorzystały. Michał Dziechciowski w najlepszej sytuacji Orbity trafił w słupek, w rewanżu napastnik rywali przegrał pojedynek sam na sam z Patrykiem Kołodziejczykiem. W kolejnym meczu Orbita znów robiła z rywalem co chciała i MCKS Czeladź została odesłana wynikiem 6:0. Turniejowe zwycięstwo było na wyciągniecie ręki. Potrzebny był tylko remis z AKS Niwka w ostatnim meczu. Niestety. Rywal miał w całym meczu dwie sytuacje, jedną wykorzystał. Orbita zagrała nieco słabiej niż we wcześniejszych meczach, ale sytuacje bramkowe miała wyborne. Po stracie bramki wkradała się jednak w jej poczynania nerwowość, zawodnicy chyba za szybko chcieli wyrównać no i niestety nic nie wpadło. Porażka zepchnęła zespół z Bukowna na trzecie miejsce w całym turnieju.

Na osłodę pozostała Orbicie korona króla strzelców dla Wiktora Cioska, fantastyczny bilans bramek, których zdobyła aż 21, i opinie rodziców z innych drużyn, że zespół grający najlepszą piłkę skończył turniej na trzecim miejscu. – Myśmy tego turnieju nie przegrali, myśmy go nie wygrali – podsumował swój debiut trener Adam Borecki.

IV Szopienice Cup 2013 rocznika 2003
Wyniki spotkań:
UKS Szopienice – AKS Niwka 0:1; Orbita Bukowno – MKS Siemianowice  8:0; MCKS Czeladź – Unia Bieruń Stary 0:1; UKS Szopienice – Orbita Bukowno 2:7; AKS Niwka –  MKS Siemianowice 2:0; MCKS Czeladź – UKS Szopienice 0:3; Unia Bieruń Stary – Orbita Bukowno 0:0; MKS Siemianowice – UKS Szopienice 1:5; Orbita Bukowno – MCKS Czeladź 6:0; AKS Niwka – Unia Bieruń Stary 0:2; MKS Siemianowice – MCKS Czeladź 0:0; UKS Szopienice – Unia Bieruń Stary 0:0; AKS Niwka – Orbita Bukowno 1:0; MKS Siemianowice – Unia Bieruń Stary 0:2.
Końcowa tabela turnieju:
1. Unia Bieruń Stary               11 pkt
2. AKS Niwka Sosnowiec    10 pkt.
3. Orbita Bukowno                 10 pkt.
4. UKS Szopienice                  7 pkt.
5. MCKS Czeladź                    2 pkt.
6. MKS Siemianowice             1 pkt.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze