Bardzo mocnym akcentem rozpoczęli sezon zmagań halowych piłkarze Orbity Bukowno. Drużyna rocznika 2004 wygrała w Łodzi IX Ogólnopolski turniej HURY CUP 2013 zostawiając w pokonanym polu 13 drużyn z całego kraju.

W długi listopadowy weekend chyba żadne inne pytanie nie padało w Łodzi częściej niż „gdzie jest to Bukowno?”. Trudno się dziwić skoro rywalami podopiecznych trenera Henryka Kalety były zespoły z Białegostoku, Elbląga, Wrocławia, Włocławka, Legionowa czy oczywiście Łodzi. Trudno dziwić się tym bardziej, że wszystkie one musiały uznać piłkarską wyższość drużyny z Powiatu Olkuskiego.

Orbita zaznaczyła swoją obecność w Łodzi jeszcze przed turniejem, gdy w piątkowy wieczór po losowaniu grup rozbiła w sparingu na orliku lidera łódzkiej ligi 2004, zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Łodzi aż 10:3! Potem nastąpił ciąg dalszy. Sobotnie zmagania grupowe zespół z Bukowna zakończył na pierwszym miejscu, raz tylko tracąc punkty w remisowym 1:1 meczu z Talentem Białystok. Pozostałych pięciu rywali odprawił z kwitkiem i do niedzielnej fazy finałowej awansował z zaliczeniem siedmiu punktów co dawało mu już na starcie pozycję lidera.

W niedzielę Orbita zaczęła bez falstartu pokonując 2:1 Legionowo, potem jednak dopadł ją mały kryzys, czy może raczej niefart. Bardzo pechowo 0:1 przegrała z Widzewem Łódź, a następnie równie pechowo tylko zremisowała 1:1 z Concordią Elbląg. – W obydwu tych meczach byliśmy zdecydowanie lepsi, mieliśmy mnóstwo sytuacji gdy rywale oddali raptem po jednym strzale w meczu, ale w piłce liczy się to co w sieci – denerwował się trener Henryk Kaleta. Najgroźniejsi rywale jednak także gubili punkty i tym sposobem ostatni mecz turnieju z Akademią z Wrocławia stał się jego prawdziwym finałem.

Zwycięstwo dawało Orbicie pierwsze, remis drugie, a porażka trzecie miejsce w całej imprezie. Spotkanie stało na znakomitym poziomie, a emocje były wręcz „zawałowe”. Kuba Kujawski wyprowadził Orbitę na prowadzenie, ale wrocławianie prawie natychmiast wyrównali i szala co chwila przechylała się na czyjąś stronę. To Bukowno, to Wrocław mogły zdobyć gola, ale ten nie padał. Padł w końcu dwie i pół minuty przed końcem i okazał się tym decydującym. Zdobył go po pięknej, godnej finału akcji całej drużyny Kacper Pietrzyk i dzięki temu Orbita po raz pierwszy w swojej historii wygrała turniej ogólnopolski! A potem była już tylko wielka radość i szczęście zwycięzców dopingowanych przez bardzo licznie, mimo znacznej odległości, przybyłych do Łodzi kibiców. Okazały puchar za zwycięstwo odebrał kapitan drużyny Mateusz Macek, jego kolega z drużyny Dominik Sambor został wybrany do drużyny turniejowych gwiazd, a na szyjach całej orbitowej jedenastki zawisły złote medale.

– Trzeba podkreślić – dodaje prezes klubu Jarosław Tomczyk, że na pewno nie wygralibyśmy tego turnieju bez wspaniałych sponsorów rocznika 2004, firm: Mazdy Boroń, Deuter s.c. i Piekarni „Ze Smakiem” z Sieniczna. Nie wygralibyśmy, bo po prostu byśmy w nim nie zagrali. Zwyczajnie nie byłoby nas na wyjazd do Łodzi stać.

IX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ HURY CUP ŁÓDŹ 8-10 LISTOPADA 2013
WYNIKI:
FAZA GRUPOWA:
ORBITA – VICTORIA GŁOSKÓW  3:0 (Kacper Pietrzyk – 3)
ORBITA – TALENT BIAŁYSTOK  1:1  (Jakub Kujawski)
ORBITA – WŁÓKNIARZ PABIANICE  10:1    (Kacper Pietrzyk – 1; Dominik Sambor – 2; Kacper Kozłowski – 5; Mateusz Macek – 1; Jakub Graja – 1)
ORBITA – KOLEJARZ ŁÓDŹ   1:0 (Mateusz Macek)
ORBITA – LIDER WŁOCŁAWEK  8:0  (Kacper Kozłowski – 3; Mateusz Macek – 3; Dominik Sambor – 1; Kacper Pietrzyk – 1)
ORBITA – MKS OŁAWA  3:2  (Dominik Sambor – 2; Mateusz Macek – 1)

FAZA FINAŁOWA
ORBITA – LEGIONOVIA LEGIONOWO  2:1   (Kacper Pietrzyk – 2)
ORBITA – WIDZEW ŁODŹ  0:1
ORBITA – CONCORDIA ELBLĄG   1:1     (Dominik Sambor)
ORBITA – FC ACADEMY WROCŁAW     2:1      (Jakub Kujawski, Kacper Pietrzyk)

Tabela końcowa:
1. ORBITA BUKOWNO
2. FC ACADEMY WROCŁAW
3. TALENT BIAŁYSTOK
4. WIDZEW ŁÓDŹ
5. LEGIONOVIA LEGIONOWO
6. CONCORDIA ELBLĄG
7. VICTORIA GŁOSKÓW
8. KOLEJARZ ŁÓDŹ

Orbita 2004 Bukowno: Piotr Trepka, Kacper Jaworecki – Jakub Kujawski, Szymon Barczyk, Dominik Sambor, Mateusz Macek, Kacper Pietrzyk, Jakub Graja, Kacper Zmysło, Igor Hajduk, Kacper Kozłowski. Trener Henryk Kaleta, kierownik drużyny Tomasz Kujawski.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze