sosnowa parking1

Trwająca od kilku tygodni budowa parkingu przy ul. Sosnowej w Olkuszu budzi kontrowersje wśród mieszkańców. Część z nich uważa, że najpierw powinna zostać wyremontowana sama ulica Sosnowa, której stan pozostawia wiele do życzenia. Niedawno do naszej redakcji trafił mail od Czytelnika, który dopatrzył się pewnych nieprawidłowości przy wspomnianej budowie.

— Na budowanym parkingu koło kościoła pw. św. Maksymiliana zakładane są krawężniki bez obniżenia dla niepełnosprawnych, co w dzisiejszych czasach jest normą. Ciekawe, kto sprawuje nadzór nad wykonawstwem i projektantem tego bubla? – zaalarmował naszą redakcję jeden z Czytelników.

 sosnowa parking3

Parking to inwestycja realizowana przez gminę Olkusz. Przypomnijmy, że pod koniec czerwca gmina podpisała umowę na utwardzenie kostką brukową terenu pomiędzy ul. Sosnową a ul. Ks. Kanonika St. Gajewskiego. W magistracie twierdzą, że budowany właśnie plac nie jest pozbawiony obniżeń. – Są one wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zatwierdzonym projektem. Zapewniamy, że cała inwestycja jest realizowana według zasad sztuki budowlanej i kontrolowana przez pracowników urzędu. W dzisiejszych czasach likwiduje się wszelkie bariery architektoniczne, dlatego przy nowych inwestycjach, jak wspomniany plac, obniżenia zostały ujęte w fazie projektowania  – twierdzi rzecznik prasowy olkuskiego magistratu Michał Latos. Wysoki krawężnik znajduje się przy przejściu dla pieszych od strony ul. ks. S. Gajewskiego. Jak dowiedzielismy się w urzedzie, przejście to zostanie nieco przesunięte, tam, gdzie jest obniżenie.

Parking ma być gotowy jeszcze w tym miesiącu.

sosnowa parking

sosnowa parking2

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tomciopaluch
Tomciopaluch
6 lat temu

A, czy ktoś czytał wypociny na wiadomosciach wolbroskich radnego Filusa z rady miejskiej. czy ten człowiek cokolwiek rozumie z tego co to niby sam napisał w odpowiedziach. ręce opadają jak się czyta takie wypociny niby politykow, którzy chcą pracować dla dobra mieszkańców.

HW
HW
6 lat temu

Piękny Roman buduje piękny parking aczkolwiek nie pozbawiony fuszerek a tu się komuś znowu nie podoba. Przynajmniej jak pojedziesz na zapiekankę to będziesz miał gdzie zaparkować.

hans
hans
6 lat temu

franciszek a byłeś kiedyś u niego w lokalu? jest tam pare stolików i parking, który już był spokojnie wystarcza na jego gości. przynajmniej ludzie z pobliskich bloków nie będą musieli parkować w błocie

ulala
ulala
6 lat temu

A, nieudacznikom żal d…ę ściska, że się nie udało wygrać wyborów a jak się fuksem udał to się nie umie pracować dla gminy bo lepiej krytykować niż coś konstruktywnego robić.

Maciekmaciek
Maciekmaciek
6 lat temu

Chciałbym nadmienić, że burmistrz juz parking pod twoim domem miał, a ta inwestycja była planowana od dawna..

franciszek
franciszek
6 lat temu

Wszyscy cieszą się z parkingu, tylko nikt nie popatrzy na to że Pan Burmistrz Piaśnik buduje sobie parking (między innymi) pod swoim lokalem (barem) Przynajmniej teraz jego klienci będą mieli gdzie parkować auta. I tak to jest w naszym kraju…. 🙂