dni pck 2016 2

Od poniedziałku 14 do piątku 18 listopada trwały Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. Zarząd Rejonowy Polski Polskiego Czerwonego Krzyża w Olkuszu świętował korzystając z gościnności Starostwa Powiatowego w Olkuszu. Podczas uroczystego zakończenia obchodów z krwiodawcami spotkał się wicestarosta Jan Orkisz.

Miejscem pięknej uroczystości była Sala Rady Powiatu. Spotkaniu przewodniczyli prezes Zarządu Rejonowego PCK w Olkuszu Franciszek Płonka oraz jego zastępca do spraw honorowego dawstwa krwi Andrzej Smucz. Gośćmi spotkania byli Wicestarosta Powiatu Olkuskiego Jan Orkisz, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Olkusz Bożena Krok oraz przedstawiciele lokalnego biznesu. Wicestarosta Jan Orkisz odczytał okolicznościowy adres, wystosowany przez Starostę Pawła Piasnego. Czytamy tam między innymi: „Oddając krew, pomagają Państwo ratować ludzkie życie. Takiego daru nie da się wycenić, bo dowolnie wysoka cena byłaby nieskończenie zbyt niska. Można jedynie być wdzięcznym za Państwa bezcenną pomoc, której każdy z nas może dziś lub jutro potrzebować”.

dni pck 2016

Spotkanie było okazją do wręczenia odznaczeń osobom zasłużonym dla sprawy krwiodawstwa. I tak odznaką IV stopnia PCK udekorowano prezes Społem PSS w Olkuszu Grażynę Kulig oraz kierowniczkę OSiW w Trzebini Annę Kraj-Dym. Ponadto klubowe odznaczenia Klubu PCK przy Zakładach Górniczo-Hutniczych w Bolesławiu wręczono prezesowi ZR PCK w Olkuszu Franciszkowi Płonce oraz panom Andrzejowi Maćkowskiemu i Józefowi Darłakowi. Ponadto wszyscy uhonorowaniu otrzymali okolicznościowe wydawnictwo – książkę „W służbie bliźniemu. Album 90-lecia PCK”. Dalszą część spotkania wypełniła dyskusja o sytuacji krwiodawców w Polsce i o problemach, z jakimi borykają się na co dzień kluby PCK.

SP w Olkuszu

dni pck 2016 3

dni pck 2016 4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze